Kurze łapki – 5 zabiegów na zmarszczki wokół oczu

Spis

Kurze łapki – zmarszczki wokół oczu

 

Kurzymi łapkami określane są zmarszczki mimiczne, które pojawiają się w okolicy oczu w wyniku naturalnych procesów starzenia się skóry (pojawiają się często już po 20 roku życia). Zmarszczki te nasilają się zwłaszcza podczas uśmiechania. Kurze łapki określane również jako zmarszczki śmiechu umiejscowione są w zewnętrznych kącikach oczu. Powstają one na skutek niedoboru kolagenu i elastyny. Zmarszczki te mogą pojawiać się dużo wcześniej u osób posiadających intensywną ekspresję mimiczną. Proces starzenia się skóry znacznie przyśpiesza palenie tytoniu oraz eksponowanie skóry na szkodliwe działanie promieni UV. Kurze łapki pomimo tego, że nie są głębokie, to sprawiają wrażenie, że twarz wygląda starzej, co może przekładać się na poczucie dyskomfortu. Dzięki odpowiednim zabiegom medycznym możliwe jest spłycenie kurzych łapek i odmłodzenie skóry twarzy.

Zabiegi na zmarszczki okolicy oczu we Wrocławiu

Jeśli szukają Państwo skutecznych zabiegów pozwalających na wygładzenie zmarszczek okolicy oczu – usuwanie kurzych łapek w okolicy Wrocławia – serdecznie zapraszamy na wizytę w naszym gabinecie medycyny estetycznej Medeste Clinic zlokalizowanym na Bielanach Wrocławskich z dogodnym dojazdem z Wrocławia.

 

Kurze łapki
Kurze łapki czyli zmarszczki zlokalizowane przede wszystkim w zewnętrznej okolicy oczu

 

Jak usunąć kurze łapki?

Wśród zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii, które pozwalają nam wygładzić zmarszczki okolicy oczu (potocznie usunąć kurze łapki) możemy wymienić:

  • Wygładzenie kurzych łapek Botoxem
  • Wypełnienie kurzych łapek kwasem hialuronowym
  • Laserowe usuwanie zmarszczek okolicy oczu
  • Zabieg Dermapen na kurze łapki
  • Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego
  • Mezoterapię mikroigłową okolicy oczu i kurzych łapek

Botoks 

Bardzo często wykonywanym zabiegiem przynoszącym bardzo dobre efekty  usuwania kurzych łapek jest botoks czyli preparat zawierający toksynę botulinową. Podczas zabiegu wykonywane są iniekcje bocznej części mięśnia okrężnego oka, co w konsekwencji prowadzi do tymczasowego paraliżu mięśnia i zablokowania synaps nerwowo-mięśniowych odpowiedzialnych za jego skurcze. Efektem zabiegu jest rozluźnienie tego mięśnia i spłycenie zmarszczek. Jego zaletą jest uzyskanie naturalnego efektu no okres około 5-6 miesięcy. Zabieg wykonany przez doświadczonych lekarzy w naszym gabinecie daje naturalny efekt odmłodzenia okolicy oczu.

 

Kwas hialuronowy

Popularnym zabiegiem wykorzystywanym do usuwania kurzych łapek jest wykonanie iniekcji z zastosowaniem preparatów zawierających kwas hialuronowy o niskim stopniu usieciowania. Zaletą tego zabiegu jest fakt, że nie tylko wypełnia i spłyca zmarszczki, ale także wygładza skórę i poprawia jej kondycję. Kwas hialuronowy jest cząsteczką, która naturalnie występuje w naszej skórze i ma bardzo silne właściwości do wiązania wokół siebie cząsteczek wody. Dzieje się tak dzięki właściwościom nawilżającym, jakie posiada kwas hialuronowy, w wyniku którego dochodzi do pobudzenia produkcji endogennego kolagenu. Efekty tego zabiegu utrzymują się około roku.

 

Laser frakcyjny

Usuwanie kurzych łapek to często wykonywany zabieg w gabinetach medycyny estetycznej. Do tego celu wykorzystuje się również innowacyjne rozwiązania takie jak laser frakcyjny CO2 emitujący promienie, które z kolei wnikają aż do skóry właściwej, nie powodując uszkodzenia naskórka, dzięki czemu proces jej regeneracji jest znacznie krótszy. W wyniku zabiegu zostaje pobudzona przebudowa kolagenu, a skóra w miejscu wcześniej widocznych kurzych łapek staje się napięta i ujędrniona. W celu uzyskania jak najlepszych efektów zazwyczaj wykonuje się serię zabiegów w  odstępach 5 i 6 tygodniowym. 

Dermapen

Pod wieloma względami podobne działanie do zabiegów z użyciem radiofrekwencji mikroigłowej czy lasera frakcyjnego ma popularny Dermapen. Polegający na wykonaniu mikronakłuć o głębokości 0,2 mm. Zabieg Dermapen we Wrocławiu cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na swoje bezpieczeństwo oraz możliwość uzyskania spektakularnych efektów w poprawie wyglądu skóry poprzez jej mobilizację do autoodnowy.

Dermapen na zmarszczki okolicy oczu (kurze łapki)

Dermapen jest skuteczny w redukowaniu kurzych łapek i zmarszczek okolicy oczy o umiarkowanym nasileniu. Niewielkie urządzenie przypominające swoim wyglądem długopis jest mało inwazyjne. Wyposażone zostało w wibrujące igiełki, których zadaniem jest dziurkowanie naskórka. W wyniku tego dochodzi do uruchomienia procesów naprawczych w skórze i produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Efektem zabiegu jest zagęszczenie skóry i wypełnienie zmarszczek.

Dermapen i mezoterapia

Zdarza się, że Dermapen jest łączony z zabiegiem mezoterapii. W takiej sytuacji przed przystąpieniem do wykonania nakłuć na skórę pacjenta nakłada się specjalny koktajl odżywczy zawierający w sobie dedykowane  skórze substancje. Może to być m.in.  kwas hialuronowy, krzemionka, witamina C, a także osocze bogatopłytkowe. Poprzez nakłuwanie skóry przy pomocy urządzenia Dermapen substancje te są wprowadzane w głąb skóry, dzięki czemu ich wchłanianie wzrasta od 100 do 1000 razy.

 

Madonna lift Wrocław skutecznym zabiegiem na usuwanie zmarszczek

Madonna Lift to zabieg wykonywany w okolicy oczu i na powiekach przy pomocy lasera frakcyjnego CO2. Zabieg ten ma na celu niwelowanie nadmiaru skóry na powiekach górnych, a także spłycenie zmarszczek na powiekach dolnych. Madonna Lift pozwala również usunąć niechciane cienie pod oczami. Zabieg ten przynosi spektakularne efekty wygładzaniu zmarszczek mimicznych określanych jako kurze łapki. W celu uzyskania jak najlepszych efektów konieczne jest wykonanie 3-4 zabiegów. Jest to doskonała alternatywa dla zabiegów zakresu chirurgii plastycznej.

 

Źródła:
1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6382241/

Kurze łapki
Umów wizytę
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek – Piątek 9:00 – 20:00

Sobota – Niedziela 10:00-21:00

Wolisz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?