kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy

Spis treści

Kwas hialuronowy w medycynie

Kwas hialuronowy znajduje szerokie zastosowanie w medycynie, szczególnie często słyszymy o jego zastosowaniu w medycynie estetycznej jednak wykorzystywany jest także w ortopedii, laryngologii, ginekologii czy proktologii. W ostatnich latach kwas hialuronowy zdobył ogromną popularność jako środek służący do walki ze starzeniem się skóry i upływającym czasem. Czy warto wykona zabieg z kwasem hialuronowym? Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny? To pytania, które często słyszą lekarze medycyny estetycznej od pacjentów.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy z chemicznego punktu widzenia zaliczany jest do polisacharydów z grupy glikozaminoglikanów. Charakterystyczną cechą kwasu hialuronowego jest to, że występuje u niemal wszystkich żyjących organizmów i ma identyczną strukturę chemiczną. Ta właściwość sprawia, że jego stosowanie jest bezpieczne, gdyż ryzyko reakcji alergicznej praktycznie nie występuje. Inną niezwykle ciekawą cechą kwasu hialuronowego jest to, że występuje w formie długich łańcuchów. Stanowi oś, do której dołączają się proteoglikany (cząsteczki zbudowane z białkowego rdzenia i glikozaminoglikanów). Dzięki temu kwas hialuronowy silnie wiąże cząsteczki wody i tworzy żel.

Naturalny kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszej skórze. Jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Odpowiada on za nadanie jej prawidłowego napięcia i nawilżenia. To dzięki niemu skóra jest jędrna i nie ma na niej zmarszczek. U młodych osób stężenie kwasu hialuronowego w skórze jest wysokie, jednak wraz z wiekiem stopniowo spada i jest to jedna z przyczyn pojawiania się zmarszczek. Kwas hialuronowy jest także istotnym składnikiem mazi stawowej, która umożliwia prawidłową pracę stawów.

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Szczególnie w medycynie estetycznej kwas hialuronowy znalazł bardzo szerokie zastosowanie. Umożliwia on wygładzenie zmarszczek, wypłycenie i wypełnienie bruzd czy modelowanie konturu twarzy. Dzięki swoim właściwością doskonale sprawdza się jako wchłanialny wypełniacz tkankowy. Pozwala on uzupełnić objętość w obrębie tkanek, które utraciły naturalne napięcie.

Rodzaje kwasu hialuronowego

Jak długo utrzymuje się kwas hialuronowy?

Ile kosztuje zabieg z kwasem hialuronowym?

Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny?

Jakie są przeciwwskazania do podania kwasu hialuronowego?

Jak podaje się kwas hialuronowy?

 

Umów wizytę
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek – Piątek 9:00 – 20:00

Sobota – Niedziela 10:00-21:00

Wolisz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?