Wolumetria twarzy

Cena zabiegu: 900 zł / 1 ml, 1600 zł / 2ml

Wolumetria twarzy jest zabiegiem, który pozwala na modelowanie owalu twarzy. Atrakcyjne i wydatne kości policzkowe, pełne skronie, subtelna linia żuchwy i kształtny owal twarzy stanowiące tzw. ”trójkąt młodości” to niewątpliwie cechy młodego i promiennego wyglądu. Niestety wraz z wiekiem dochodzi do osłabienia włókien kolagenowych i elastynowych, a skóra twarzy staje się zwiotczała i opada. Utrata sprężystości tkanek podskórnych sprawia że twarz traci swoją objętość, policzki obniżają się i ulegają spłaszczeniu, nadmiar skóry odkłada się w okolicy żuchwy formując  „chomiczki”. Zmiany te określane są jako „piramida starości”. Skuteczną odpowiedzią na tego typu zmiany są zabiegi wolumetryczne twarzy.

Spis treści

Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym

Zabiegi wolumetryczne są idealnym rozwiązaniem dla przywrócenia pięknego i naturalnego owalu twarzy oraz nadania skórze objętości. Ich podstawą jest zastosowanie preparatów na bazie kwasu hialuronowego, który dzięki swoim zdolnościom wiązania wody bardzo skutecznie przywraca skórze utraconą objętość. Wolumetria twarzy uzupełnia objętość twarzy i pozwala uzyskać uniesienie policzków, wypełnienie doliny łez i modeluje owal twarzy.

Wskazania do zabiegu wolumetrii twarzy

 • opadające rysy twarzy
 • modelowanie rysów twarzy
 • modelowanie zapadniętych policzków
 • modelowanie podbródka
 • korekta linii żuchwy
 • zapadnięta skóra pod oczami
 • bruzdy nosowo-wargowe
 • opadająca skóra policzków tzw.  „chomiki”

Jak przebiega zabieg wolumetrii twarzy

Zabiegi  wolumetrii przeprowadza się przy pomocy kaniuli (cienkiej gładko zakończonej „rurki” przez skórą podawany jest podskórnie kwas hialuronowy) lub iniekcyjnie igłą, dobór odpowiedniej metody związany jest z oczekiwaniami i indywidualnymi potrzebami pacjenta. Sam zabieg wolumetrii przebiega szybko i dla poprawy komfortu przeprowadzany jest po wcześniejszym miejscowym znieczuleniu miejscowym. Efekty zabiegu utrzymują się przez okres ok. 12-18 miesięcy.

Przeciwwskazania do zabiegu wolumterii

W niektórych przypadkach istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Dlatego tak ważna jest konsultacja lekarska, którą przeprowadzamy zawsze przed wykonaniem zabiegu. Pozwala ona nie tylko dobrać najlepszy zabieg do potrzeb pacjenta, lecz również wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Często są to przeciwwskazania czasowe i należy przesunąć termin wykonania zabiegu do czasu ustąpienia danego przeciwskazania. Zabieg wolumetrii twarzy jest przeciwwskazany w przypadku

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • zmiany zapalne skóry w okolicach poddawanych zabiegowi
 • uczulenie lub nadwrażliwość na składniki wypełniaczy
 • terapia immunosupresyjna, zaburzeń autoimmunologicznych

Wolumetria twarzy - najważniejsze informacje

Wolumetria twarzy kwasem hialurnowym

Cena900 zł / 1 ml, 1600 zł / 2ml
Czas zabiegu45 minut
ZnieczulenieTak
Zdolność do pracymiejscowe
Sugerowana seria1 zabieg
Czas utrzymywania się efektów12-18 miesięcy
Umów wizytę
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek – Piątek 9:00 – 20:00

Sobota – Niedziela 10:00-21:00

Wolisz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?