Radiofrekwencja mikroigłowa (RF) to innowacyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej cieszący się dużą popularnością na całym świecie. Stanowi idealną alternatywę dla standardowych zabiegów operacyjnych. Łączący w sobie cechy radiofrekwencji i mezoterapii igłowej.
To doskonała metoda usuwania zmarszczek dla osób, które w małoinwazyjny sposób chcą uzyskać zdrowy, młody i piękny wygląd cery. Radiofrekwencja mikroigłowa oddziałuje na naskórek, a także głębsze warstwy skóry. Dzięki temu można poprawić jej jędrność i napięcie. Ten nieoperacyjny lifting może być wykonany na dowolnym obszarze ciała.
Spis treści
Na czym polega zabieg rafiofrekencji mikroigłowej?
Radiofrekwencja mikroigłowa to termolifting przynoszący zadowalające efekty w poprawie napięcia skóry, usuwaniu zmarszczek, rozstępów, przebarwień oraz blizn (zwłaszcza potrądzikowych).
Podczas zabiegu wykonywane są nakłucia za pomocą dziesiątek pozłacanych mikroigieł, które są ogrzewane na całej długości. Urządzenie stosowane podczas tej czynności jest wyposażone w głowicę chłodząca, co zwiększa komfort pacjenta. Dzięki możliwości regulacji parametrów zabieg może być wykonywany w stopniu bardzo delikatnym lub intensywnym. Wszystko jest uzależnione od indywidualnego stanu skóry. Połączenie różnych rodzajów terapii podczas radiofrekwencji mikroigłowej przynosi dużo lepsze efekty niż w przypadku zabiegów wykonywanych oddzielnie.
W wyniku wykonywania mikrouszkodzeń termicznych głęboko w skórze dochodzi do pobudzenia produkcji nowego kolagenu oraz elastyny. Skutkuje to poprawą jędrności i odświeżenia wyglądu skóry. Radiofrekwencja mikroigłowa jest zabiegiem wykorzystującym prąd RF bipolarny, który działa sub-ablacyjnie i w przeciwieństwie do standardowych zabiegów laserowych nie stwarza ryzyka wystąpienia poparzeń i przebarwień.
Radiofrekwencja mikroigłowa (RF) – nowoczesny i bezpieczny zabieg 2 w 1
Zabieg radiofrekwencji polega na zastosowaniu fal elektromagnetycznych o częstotliwości fal radiowych (RF). W wyniku ich działania skóra właściwa się ogrzewa, co skutkuje wywołaniem szoku termicznego i pobudzeniem procesów odbudowy struktury kolagenowej. Prościej mówiąc, celem radiofrekwencji RF jest sztuczne wywołanie procesu odnowy skóry właściwej. Z kolei zabieg mikronakłuwania polega na kontrolowanym mechanicznym pobudzeniu skóry.
Nowoczesne urządzenie wykorzystywane podczas zabiegu jest wyposażone w głowicę z mikroigłami pozwalająca na wykonanie wkłuć na głębokość od 0,5 do 3,0 mm. Ze względu na kontrolę głębokości wkłuć radiofrekwencja mikroigłowa jest zabiegiem precyzyjnym, bezpiecznym dla pacjenta, a ponadto niezwykle skutecznym.
Przed wykonaniem zabiegu skóra pacjenta zostaje znieczulona kremem, natomiast po wykonaniu radiofrekwencji mikroigłowej stosuje się serum rewitalizujące pobudzające i przyśpieszające proces regeneracji tkanek.
Efekty radiofrekencji mikroigłowej
Pierwsze efekty zauważalne są w krótkim czasie od wykonania zabiegu. W wyniku obkurczania się włókien kolagenowych skóra jest bardziej napięta i elastyczna. Jednak na rezultat końcowy należy poczekać kilka tygodni. Zabieg intensywnie pobudza proces produkcji nowego kolagenu, skręcania, a także zagęszczaniu jego włókien. W efekcie powstają między nimi nowe połączenia. Proces ten sprawia, że skóra staje się sprężysta, a nieestetycznie wyglądające zmarszczki zostają wygładzone.
Dlaczego warto zdecydować się na radiofrekwencję mikroigłową?
Do głównych zalet tego nowoczesnego zabiegu można zaliczyć małą inwazyjność, niewielkie ryzyko powikłań, krótki czas rekonwalescencji oraz niezwykle zadowalające efekty. W odróżnieniu od zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego radiofrekwencja mikroigłowa może być wykonywana przez cały rok, a ponadto nie powoduje wysięku krwi, zmian koloru skóry oraz jej łuszczenia się. Po zabiegu widoczne jest jedynie niewielkie zaczerwienienie i drobne ślady po nakłuciach, które znikają samoistnie po kilku dniach.
Zabieg odmładzający skórę
Zabieg pozwala uzyskać efekt odmłodzenia skóry, a także poprawia jej koloryt i dodaje blasku. Ponadto zmniejsza widoczność porów, poprawia napięcie skóry na policzkach i podbródku, co przekłada się na poprawę konturu twarzy.
Wskazania i częstotliwość wykonywania zabiegu
Radiofrekwencję mikroigłową wykonuje się, w celu poprawy wyglądu skóry twarzy, szyi, a także brzucha. Pobudzenie procesu odbudowy kolagenu sprawia, że jest to zabieg idealny dla osób chcących pozbyć się drobnych zmarszczek, blizn i rozstępów.
Ilość zabiegów zostaje ustalana na podstawie wieku pacjenta, kondycji skóry i rodzaju występującego problemu. Zazwyczaj wykonuje się od 3 do 4 zabiegów w określonych odstępach czasowych. W celu podtrzymania uzyskanych efektów można powtarzać radiofrekwencję mikroigłową raz na trzy miesiące lub co pół roku.
Radiofrekwencja mikroigłowa - Podsumowanie
Źródła naukowe: