Wygładzenie lwiej zmarszczki – Botox

Cena zabiegu: 400 zł

Wygładzenie lwiej zmarszczki poprzez podanie toksyny botulinowej (Botox) jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów. Utrwalona i głęboka lwia zmarszczka to jeden z najczęstszych problemów zgłaszany przez pacjentów z zakresu medycyny estetycznej. Lwia zmarszczka to pionowa bruzda na czole pomiędzy brwiami, jest efektem częstego i mocnego marszczenia czoła. Twarz przyjmuje wówczas wyraz groźny, surowy i nieprzyjemny. Obecność lwiej zmarszczki często jest przyczyną dyskomfortu i kompleksów zgłaszanych przez pacjentów.

Skuteczną odpowiedzią na utrzymującą się głęboką lwią zmarszczkę jest zabieg usuwania zmarszczek botoksem (toksyną botulinową). Substancja ta blokuje połączenia nerwowe między płytką nerwową a mięśniem, rozluźniając mięśnie mimiczne twarzy (w tym przypadku mięsień marszczący brwi) wygładza zmarszczki na skórze i przywraca twarzy łagodny i młodzieńczy wygląd. Jest to bezpieczny zabieg o bardzo wysokiej skuteczności, który można wykonać w Centrum Medycyny Estetycznej Medeste Clinic. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą naszej kliniki.

Spis treści

Wygładzenie lwiej zmarszczki (Botox, toksyna botulinowa)

Zabieg wygładzenia lwiej zmarszczki polega na miejscowym podaniu toksyny botulinowej, substancji, która blokuje połączenia nerwowe między płytką nerwową a mięśniem marszczącym brwi. W ten sposób uzyskane rozluźnienie mięśnia wygładza zmarszczki i działa profilaktycznie, zapobiegając ich powstaniu w przyszłości. Efekty zabiegu utrzymują się przez około 5-6 miesięcy.

Wskazania do zabiegu

Zabieg wygładzenia lwiej zmarszczki toksyną botulinową jest wskazany w przypadku wyraźnych i utrwalonych zmarszczek na czole między brwiami u osób z cerą dojrzałą. Zabieg ten można wykonać u osób młodszych w przypadku, gdy zmarszczki nie są jeszcze głębokie jako zabieg profilaktyczny. Zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej jest równie skuteczny u kobiet jak i u mężczyzn, pozwala na uzyskanie naturalnego i młodzieńczego wyglądu.

Jak przebiega zabieg wygładzenia lwiej zmarszczki toksyną botulinową?     

Zabieg rozpoczyna się od konsultacji lekarskiej, w trakcie której lekarz zbiera dokładny wywiad oraz analizuje rysy i mimikę twarzy. Zabieg wygładzenia zmarszczek przy pomocy toksyny botulinowej jest najczęściej bezbolesny i nie wymaga wcześniejszego znieczulenia. W miejsca w których utworzyły się zmarszczki wstrzykiwany jest preparat z toksyną botulinową przy pomocy bardzo cienkich i jednorazowych igieł. Efekt działania toksyny botulinowej jest stopniowy, pełen rezultat staje się widoczny na skórze po ok. 6-7 dniach od zabiegu.

Ile kosztuje zabieg usuwania lwiej zmarszczki toksyną botulinową?

Koszt usuwania zmarszczek w przypadku jednej okolicy w naszym gabinecie to 400 zł, często decydujemy się na usunięcie zmarszczek z 3 okolic (lwia zmarszczka, poziome zmarszczki czoła, zmarszczki okolicy oczu tzw. kurze łapki) wtedy zabieg kosztuje  łącznie 950 zł.

Ile trwa zabieg wygładzenia lwiej zmarszczki toksyną botulinową?

Wizyta wraz z zabiegiem trwa około 30 min. Wizyta rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej, który następnie wykonuje zabieg. Usuwanie zmarszczek botoksem nie trwa długo, efekty są widoczne już po kilku dniach i utrzymują się zwykle 4-6 miesięcy. Zabieg wygładzania lwiej zmarszczki toksyną botulinową to bardzo krótki zabieg, określany czasem jako tzw. zabieg „lunchowy”. Czas trwania pełnej wizyty w Centrum Medycyny Estetycznej Medeste Clinic  – konsultacji lekarskiej, samego zabiegu oraz wydania dalszych zaleceń wynosi ok. 30 min. 

Czy zabieg wygładzenia lwiej zmarszczki toksyną botulinową jest bolesny ?

Zabieg wygładzenia zmarszczek przy pomocy toksyny botulinowej jest najczęściej bezbolesny i nie wymaga wcześniejszego znieczulenia. Pacjenci porównują bolesność zabiegu do ukłucia przez mrówkę. W niektórych przypadkach decydujemy się na wcześniejsze znieczulenie okolicy poddawanej leczeniu kremem znieczulającym.

Zalecenia po zabiegu wygładzenia lwiej zmarszczki Botoxem

 • W ciągu 4 godzin po zabiegu nie należy pochylać głowy do dołu np. podczas wiązania butów lub snu
 • Bezpośrednio po zabiegu wygładzenia lwiej zmarszczki okolica zabiegu może być nieznacznie zaczerwieniona, może pojawić się niewielki obrzęk
 • W pierwszych 72 godzinach nie należy korzystać z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna (kriokomory).
 • Niewskazane jest opalanie się ani dłuższe przebywanie w temp. poniżej 0 st. C.
 • Po zabiegu utrzymuj miejsca iniekcji w szczególnej czystości (np. nie dotykaj ich).
 • Przez 3 dni po zabiegu nie pływaj i nie podejmuj forsownych ćwiczeń np. siłowni czy fitness.

Przeciwskazania do zabiegu podania toksyny botulinowej (Botoxu)

 • Zaburzenia i choroby układu nerwowego
 • Zespół Lamberta – Eatona
 • Miastenia Gravis (nużliwość mięśni)
 • Ciąża i laktacja
 • Zaburzenia i choroby układu naczyniowo- sercowego
 • Nadwrażliwość i alergia na składniki preparatów (albuminy ludzkie)

Usuwanie zmarszczek między brwiami botoksem

Zabieg wygładzenia lwiej zmarszczki (zmarszczki między brwiami) polega na miejscowym wstrzyknięciu preparatu toksyny botulinowej, wywołującej miejscowe porażenie mięśnia marszczącego brwi odpowiadającego za nadmierną mimikę i tworzenie się zmarszczek. Pełen efekt widoczny jest po 7-10 dniach od zabiegu oraz utrzymuje się przez okres ok. 4-6 miesięcy. Zabieg wygładza zmarszczki oraz przywraca twarzy naturalny i młodzieńczy wygląd.     

Wygładzenie lwiej zmarszczki – Botox - Podsumowanie

Wygładzenie lwiej zmarszczki – Botox Wrocław
Cena400 zł
Czas zabiegu30 minut
Znieczuleniebez znieczulenia lub miejscowe
Zdolność do pracyTak
Sugerowana seria1 zabieg
Czas utrzymywania się efektów4-6 miesięcy

Źródła naukowe:

 1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14507232
 2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25719692
 3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6489637/
Umów wizytę
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek – Piątek 9:00 – 20:00

Sobota – Niedziela 10:00-21:00

Wolisz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?