Usuwanie rozstępów – 5 skutecznych zabiegów na rozstępy

Spis

Usuwanie rozstępów

Rozstępy to podłużne zmiany występujące na skórze, które przypominają pęknięcia. Problem ten dotyka osoby szczupłe i otyłe niezależnie od płci. Zmiany te są efektem rozciągania skóry. Usuwanie rozstępów we Wrocławiu cieszy się dużym zainteresowaniem. Do tego celu wykorzystuje się innowacyjne zabiegi tj.:

  • laser frakcyjny CO2
  • dermapen
  • mezoterapia igłowa
  • radiofrekwencje mikroigłową
  • nici APTOS
  • karboksyterapia

 

Jak powstają rozstępy?

Rozstępy są efektem zaniku włókien sprężystych na skutek nadmiernego rozciągania skóry np. podczas gwałtownej utraty wagi lub jej znacznego zwiększenia. W pierwszym etapie rozstępy mają sinoczerwony kolor i postać podłużnych pręgów mających różną długość. Z biegiem czasu stają się białe i zostają w tej formie na stałe. Przy takich zmianach widoczne są ubytki w skórze właściwej i nierównomierne podłoże tkanki tłuszczowej. Dla wielu osób rozstępy są przyczyną niskiej samooceny i dyskomfortu.

Zwłaszcza jeśli dotyczą widocznych miejsc tj. ramiona, uda lub brzuch. Bardzo często z problemem tym zmagają się kobiety, gdyż rozstępy pojawiają się zazwyczaj w trzecim trymestrze ciąży lub po porodzie. Mogą wtedy występować na piersiach, brzuchu, a także w okolicy kości miednicowych. Dużo szybciej i łatwiej usuwa się rozstępy sinoczerwone. Istotną rolę odgrywa także głębokość zmian, gdyż rozstępy powierzchniowe można usunąć już po kilku zabiegach.

 

Lokalizacja rozstępów

Do najczęstszych okolic ciała gdzie pojawiają się rozstępy możemy zaliczyć:

  • rozstępy na burzach
  • rozstępy na udach
  • rozstępy ramion
  • rozstępy piersi
Rozstępy brzucha
Widoczne rozstępy brzucha, często pojawiają się po ciąży lub związane są z nagła zmianą masy ciała.
Rozstępy na udach
Rozstęp na udach są częstym problemem estetycznym, z którym zgłąszają się do nas pacjentki

Mezoterapia na rozstępy

Mezoterapia jest często stosowanym zabiegiem w usuwaniu i redukowaniu rozstępów. Polega ona na wstrzyknięciu w powstałe zmiany specjalnego preparatu pobudzającego skórę do regeneracji. Preparaty te są dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta i potrzeb jego skóry, dzięki temu są w pełni bezpieczne. Do mezoterapii wykorzystuje się cienkie igły, dzięki czemu pacjent odczuwa minimalny dyskomfort.

 

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polegającym na podskórnym podaniu substancji poprawiających krążenie krwi i przyspieszających metabolizm tkanki tłuszczowej. Mezoterapia igłowa pobudza powstawanie włókien kolagenowych i elastynowych, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i bardziej napięta. Takie działanie przyczynia się także do usunięcia ubytków tj. rozstępy. W celu utrzymania uzyskanych efektów konieczne jest okresowe powtarzanie zabiegu. Mezoterapia igłowa we Wrocławiu jest małoinwazyjna, co przekłada się na jej wysokie bezpieczeństwo.

 

Radiofrekwencja mikroigłowa – usuwanie rozstępów

Radiofrekwencja mikroigłowa pozwala skutecznie usunąć rozstępy. Metoda ta opiera się na wytwarzaniu energii cieplnej, która przenika w głębokie warstwy skóry. Dzięki temu w miejscach, gdzie występują rozstępy dochodzi do pobudzenia produkcji nowego kolagenu. W celu uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów. Ich ilość jest dobierana indywidualnie dla każdego pacjenta. Radiofrekwencja mikroigłowa w Medeste Clinic Wrocław umożliwia usunięcie świeżych, jak i wieloletnich rozstępów.

 

Laser frakcyjny – redukcja rozstępów

Laser frakcyjny to innowacyjne rozwiązanie wykorzystywane w medycynie estetycznej, które przyczynia się do pobudzenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych poprzez wykonanie mikrouszkodzeń tkanki. W wyniku tego skóra regeneruje się, a rozstępy zostają wyeliminowane. W celu uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie 3-5 zabiegów. Zapraszamy na zabiegi laserem frakcyjnym we Wrocławiu w naszym gabinecie.

 

Dermapen

Dermapen to zaawansowane technologicznie urządzenie wykorzystujące technikę tzw. frakcjonowania mikroigłowego. Swoim wyglądem przypomina długopis i jest wyposażone w głowicę z igłami o mikroskopijnej średnicy. Urządzenie pozwala na kontrolowane i pulsacyjne nakłuwanie skóry na określoną głębokość. W wyniku tego dochodzi do powstania mikrouszkodzeń tkanki i stymulacji procesów odnowy skóry. Pobudzenie produkcji włókien kolagenowych i elestynowych przyczynia się do uzupełnienia ubytków w rozstępach prawidłową tkanką .

 

Nici Aptos

W leczeniu rozstępów brzucha warto rozważyć zastosowanie nici liftingujących Aptos Excellence Body. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę wchłanialnych nici Aptos, które stymulują regeneracje tkanek. Nici te są wykonane z polikaprolaktonu i kwasu L-polimlekowego dzięki czemu czas ich wchłaniania jest znacznie dłuższy niż w przypadku popularnych nici PDO (nici wykonanych z polidioksanonu). Nici Aptos Body posiadają wypustki, które napinają wiotką skórę brzucha. Wiotkość skóry często towarzyszy rozstępom i przywrócenie prawidłowego napięcia często daje bardzo dobre rezultaty.

 

Karboksytrerapia

Jest to metoda polegająca na podaniu podskórnie medycznego dwutlenku wygląda, który przyczynia się do poprawy krążenia leczonej okolicy. Dzięki temu proces gojenia się rozstępów przebiega znacznie szybciej. W celu uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się połączenie karboksyterapii z mezoterapią.

 

Źródła:
1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5782435/

Rozstępy
Umów wizytę
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek – Piątek 9:00 – 20:00

Sobota – Niedziela 10:00-21:00

Wolisz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?