Worki pod oczami – jak się ich pozbyć?
Dlaczego kobiety powinny podczas pielęgnacji skóry twarzy, w szczególności zwracać uwagę na okolice oczu? Ponieważ to, te okolice starzeją się najszybciej. Zmiany te, stają się zauważalne zazwyczaj po 40 roku życia. Wiele kobiet ma problem z pojawiającą się doliną łez oraz zmarszczkami. Pojawiają się również worki i cienie pod oczami. Proces starzenia się skóry jest w swojej naturze nieunikniony, jednak możemy podjąć działania mające na celu likwidację zmian wywołanych właśnie tym procesem. Co możemy zrobić, by już dziś cieszyć się młodym wyglądem naszej skóry? Medycyna estetyczna oferuje nam szereg zabiegów, które pozwolą przywrócić świeżość i młody wygląd skóry.
Dolina łez i cienie pod oczami
W związku z rozpoczęciem się procesu starzenia się skóry, w naszym organizmie zaczyna brakować takich substancji jak kolagen czy kwas hialuronowy. Wszystko to sprawia, że kondycja naszej skóry stale się pogarsza. Problemem może być pojawiająca się dolina łez. Jest to nic innego jak skośne zapadnięcie się skóry, zaczynające się w środkowej części oka i prowadzące do policzka. Innym problemem są pojawiające się cienie pod oczami. Bardziej widoczne są, gdy brakuje nam snu, a towarzyszy nam przewlekłe zmęczenie. Wraz z wiekiem, skóra pod oczami staje się coraz cieńsza, a to z kolei prowadzi to pojawiania się coraz bardziej widocznych sińców.
Cienie pod oczami – dlaczego się pojawiają?
Cienie pod oczami są zmorą nie tylko osób starszych. Na naszej twarzy mogą zagościć poprzez wspomniane już wcześniej chroniczne zmęczenie, ale nie tylko. Cienie pod oczami mogą powstać również na skutek palenia papierosów, spożywania alkoholu, stresu, mocnego opalania się, przyjmowania niektórych leków czy spożywania w nadmiarze kawy. Czasem zdarza się, że cienie pod oczami mają podłoże genetyczne. Medycyna estetyczna oferuje nam szereg zabiegów mających na celu uporanie się z takimi zmianami w okolicy oczu, jak powstanie doliny łez, czy likwidacją nieestetycznie wyglądających cieni pod oczami.
Dolina łez i cienie pod oczami – jak leczyć?
Każda wizyta w Medeste Clinic Wrocław rozpoczyna się od konsultacji i rozmowy z lekarzem medycyny estetycznej. Podczas tej rozmowy lekarz ocenia stan skóry, określa dokładnie problem z jakim zgłasza się pacjent i indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera leczenie. Wśród zabiegów wykonywanych w okolicy oczu do najczęściej wykonywanych możemy zaliczyć wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym, mezoterapię igłową okolicy oczu, zabieg z osocze bogatopłytkowym, Dermapen, laser frakcyjny CO2, radiofrekwencję mikroigłową. Często podawana jest także toksyna botulinowa (botox) w przypadku zmarszczek zewnętrznych okolic oczu i zmarszczek powieki dolnej.
Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym
Zabieg przy użyciu kwasu hialuronowego trwa do 30 minut. Polega on na wstrzyknięciu w linie zagłębienia kwasu hialuronowego. Jest to substancja pochodzenia naturalnego, której wstrzyknięcie powoduje nawilżenie skóry, poprawia jej jędrność oraz napięcie. Wypełnianie skóry w okolicach oczu kwasem hialuronowym sprawia, że spłycają się zagłębienia pod oczami. Wszystko to sprawia, że cienie pod oczami stają się mniej wyraźne, a my możemy cieszyć się młodym i zdrowym wyglądem swojej skóry. Zabieg wykonywany jest przy dokonaniu miejscowego znieczulenia, zazwyczaj przy użyciu kremu znieczulającego. Efekty zauważalne są zaraz po zabiegu.
Mezoterapia okolica oczu, cienie pod oczami
Mezoterapia jest bardzo popularnym zabiegiem iniekcyjnym wykonywanym w gabinetach medycyny estetycznej. Jest to bardzo skuteczny sposób na rewitalizację skóry i tym samym na pozbycie się cieni pod oczami oraz spłycenie doliny łez. Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalnego urządzenia, który dokonuje serii mikronakłuć. Poprzez powstałe nakłucia wtłaczane są substancje odżywcze w głąb skóry, w celu jej odżywienia oraz pobudzenia do wytwarzania substancji nawilżających takich jak kolagen. Mikronakłucia umożliwiają, dostanie się tych substancji do pożądanej warstwy skóry.
Bez tych nakłuć nie byłoby to możliwe. Składniki nawilżające i rewitalizujące, o których mowa to kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, polipeptydy, osocze bogatopłytkowe czy antyoksydanty. Wybór właściwej substancji uzależniony jest od indywidualnych potrzeb pacjentki. Zabieg mezoterapii z całą pewnością jest w stanie pobudzić produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu dogłębnie odżywiona skóra będzie wolna od cieni pod oczami.
Jaka mezoterapia pod oczy?
Dostępnych jest wiele preparatów wykorzystywanych w mezoterapii igłowej okolicy oczu. Wśród często stosowany można wymienić Sunekos 200, RRS Eyes HA, Dermaheal Eyebag Solution, Dermaheal Dark Circle Solution, Cytocare 232, Filorga NCTF135, Stretchcare.
Efekty mezoterapii na cienie pod oczami
Dzięki zastosowaniu mezoterapii oczu, cienie ulegają rozjaśnieniu, skóra powiek staje się bardziej napięta i lepiej nawilżona. Powstały w skórze kwas hialuronowy, nowe włókna kolagenowe i elastynowe zapewniają naszym oczom młodzieńczy wygląd. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak zwykle zalecane są serie 3 lub 4 zabiegów, gdyż pozwala to na uzyskanie trwałych efektów.
Laser frakcyjny co2 – leczenie cieni pod oczami
Na skutek utraty tkanki tłuszczowej, tracimy objętość skóry pod oczami, co prowadzi to powstania brzydko wyglądających cieni. Walczyć z nimi można przy użyciu lasera frakcyjnego CO2. Jest to bardzo popularny zabieg, mający na celu zwiększenie gęstości skóry, która rekompensuje braki w tkance tłuszczowej. Efektem jest grubsza skóra, przez którą przestają prześwitywać naczynka włosowate, dające efekt sińców pod oczami.
Radiofrekwencja mikroigłowa skuteczna w leczeniu cieni i worków pod oczami
Strukturę i jędrność skóry możemy poprawić, wykonując zabieg radiofrekwencji mikroigłowej. Wykonanie zabiegu prowadzi to termoliftingu oraz do przebudowy tkanek. Dzięki poprawie jędrności i napięcia skóry łatwiej jest uporać się z problemem jakim jest dolina łez. Radiofrekwencja mikroigłowa pozwala również na poprawę kolorytu skóry, likwidując przy tym cienie pod oczami. Wszystko to, dzięki nakłuciom wykonywanym mikroigiełkami, przez które przepuszczany jest prąd podgrzewający tkanki. W ten sposób dochodzi do przebudowy włókien kolagenowych. Zabieg jest bardzo skuteczny, a skóra po wykonaniu serii nakłuć goi się do dwóch dni.
Ile kosztuje zabieg wypełnienia doliny łez?
W naszym gabinecie na Bielanach Wrocławskich zabieg wypełnienia doliny łez kwasem hialuronowym kosztuje 700-800 zł w zależności od potrzeb pacjenta i zastosowanego preparatu. Więcej informacji dotyczących aktualnych cen zabiegów znajdziecie Państwo na naszej podstronie cennik medycyny estetycznej.
Zabiegi na cienie pod oczami
Jak widzimy medycyna estetyczna, daje nam wiele różnych opcji do wyboru w walce z procesami starzenia się skóry wokół oczu. Brzydko wyglądające cienie pod oczami, dające efekt zmęczenia i wyczerpania, oraz zmarszczki takie jak dolina łez można skutecznie usunąć. Jeśli ciężko wybrać ci samodzielnie którąś z opcji, śmiało możesz umówić się na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej i omówić dostępne metody z lekarzem.
Źródła naukowe:
1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3560162/
2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29504668