Osocze bogatopłytkowe

Cena zabiegu: od 300 zł

Osocze bogatopłytkowe stosowane jest z świetnymi rezultatami w medycynie estetycznej. Pozwala zredukować drobne zmarszczki, zwiększyć napięcie skóry, doskonale poprawia nawilżenie. Stosowane jest również w walce z przebarwieniami, bliznami oraz wypadaniem włosów i łysieniem. Najczęściej podawane jest metodą mezoterapii igłowej z użyciem specjalnie do tego wyprodukowanych cieniutkich igiełek, a przed zabiegiem okolica poddawana zabiegowi znieczulana jest kremem z lignokainą. Dzięki temu zabieg nie jest bolesny i pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Można śmiało powiedzieć, że jest to naturalny zabieg medycyny estetycznej, gdyż osocze bogate w płytki pozyskiwane jest z własnej krwi pacjenta. Z tego powodu zabieg ten często określamy jako wampirzy lifting.

Spis treści

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego to wysoce bezpieczna i skuteczna metoda redukcji i usuwania zmarszczek na twarzy. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które obawiają się uzyskania nienaturalnego wyglądu poprzez wykonania zabiegów odmładzających z użyciem botoksu lub operacji plastycznych.

W zabiegach z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego wykorzystuje się zestawy pozwalające na odseparowanie płytek krwi i pozyskanie osocza bogatopłytkowego (np. Regeneris). Dzięki niemu możliwe jest przygotowanie koncentratu płytek krwi z pobranej wcześniej od pacjenta niewielkiej ilości krwi (od 10 do 20 ml).

Czym jest zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Ze względu na małą inwazyjność ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym cieszy się coraz większą popularnością. Zabieg ten określany jest jako wampirzy lifting ze względu na wykorzystanie własnej krwi pacjenta.

Osocze bogatopłytkowe co to jest?

PRP – ang. Plateled Rich Plasma, czyli osocze bogatopłytkowe jest preparatem krwiopochodnym, pozyskiwanym z krwi pacjenta, u którego ma być przeprowadzony zabieg. Osocze bogatopłytkowe zawiera komórki oraz peptydy, czyli czynniki wzrostu pobudzające komórki do podziału. Peptydy są niezbędne do odnowy biologicznej tkanek skóry.

Osocze bogatopłytkowe efekty 

Zabieg ten ma bardzo korzystny wpływ na naszą skórę, głównie poprzez pobudzenie procesów regeneracyjnych dochodzi do odmłodzenia skóry. Wśród efektów warto wymienić:

  • wygładzenie zmarszczek
  • zwiększenie napięcia skóry
  • rozjaśnienie przebarwień
  • spłycenie blizn i rozstępów
  • doskonałe nawilżenie skóry
  • stymulacja i regeneracja skóry
  • zwiększenie wytwarzania własnego kwasu hialuronowego i kolagenu

Dla kogo przeznaczony jest zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Zabiegi te przeznaczone są dla osób, które chcą przywrócić skórze utraconą jędrność. Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym pobudza biostymulację i odbudowę skóry. Zabieg ten cieszy się dużą popularnością, gdyż jest stosowany także u alergików. Jest to niezwykle ważne, ponieważ niektóre osoby są uczulone na składniki innych substancji stosowanych do wypełniania zmarszczek.

Ze względu na to, że preparat pozyskany z własnej krwi pacjenta jest biologicznie obojętny, jest on bezpieczny dla zdrowia i nie wywołuje reakcji alergicznej.

Wampirzy Lifting to świetna alternatywa dla popularnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej z wykorzystaniem botoksu, kwasu hialuronowego oraz mezoterapii. Może być on wykonany u osób w każdym wieku. Głównym celem zabiegu jest zregenerowanie skóry, jej nawilżenie, odżywienie, a także wygładzenie zmarszczek i bruzd. Decydując się na ten zabieg, warto pamiętać o tym, że jest on nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny.

Przebieg zabiegu

W celu uzyskania osocza bogatopłytkowego konieczne jest pobranie niewielkiej ilości krwi pacjenta. W następnym etapie jest ona odwirowana i odpowiednio przygotowana do wstrzyknięcia. Dzięki zastosowaniu specjalnej wirówki możliwe jest odwirowanie z osocza surowicy, która jest bogata w płytki krwi, co przekłada się na jej wysokie właściwości odżywcze.

W następnym etapie wykonywane są mikronakłucia, poprzez które wstrzykuje się osocze. Po przeprowadzonym zabiegu na skórze widoczne są niewielkie ranki po wcześniej wykonanych iniekcjach. Proces gojenia się powstałych ran jest kluczowy, gdyż stymuluje on komórki macierzyste do namnażania. Dodatkowo wspomaga to proces tworzenia się nowych i mocnych naczyń krwionośnych. Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego posiadają szerokie spektrum działania. W związku z tym mogą być wykonane na różnych częściach ciała m.in. twarzy, okolicach szyi, dekoltu oraz dłoni.

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego na twarz

Skóra naszej twarzy każdego dnia jest narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych oraz promieniowania słonecznego, co w konsekwencji prowadzi do jej przesuszania się, utraty elastyczności i pojawienia się przebarwień.

Brak odpowiedniego nawilżenia i jędrności sprawia, że istniejące zmarszczki stają się jeszcze bardziej widoczne, a ponadto pojawiają się nowe. W wyniku tego twarz wygląda na zmęczoną. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi skuteczny zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego, który pokochała nawet Kim Kardashian. Na jej portalach społecznościowych można zauważyć, że niejednokrotnie chwaliła się efektami zabiegu poprzez dodawanie zdjęć przed i po. Dzięki biostymulacji komórek skóry oraz aktywacji mikrokrążenia możliwe jest przywrócenie utraconej jędrności i nawilżenia. Ten innowacyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie naturalne sposoby odmładzania wyglądu.

Osocze bogatopłytkowe w rewitalizacji okolic oczu

Osocze bogatopłytkowe jest wykorzystywana do wzmocnienia, poprawy elastyczności i ujędrnienia skóry. Odpowiednia jędrność i ukrwienie skutecznie spowalnia procesy starzenia się odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego skutecznie wzmacnia skórę, dzięki czemu jest ona mniej prześwitująca, a w efekcie zasinienia i cienie pod oczami są mniej widoczne. Poprawa ukrwienia przyczynia się do zmniejszenia obrzęków i nieestetycznych wyglądających worków pod oczami. Osocze podawane jest śródskórną techniką mezoterapii igłowej.

Rewitalizacja z użyciem osocza bogatopłytkowego polecana jest kobietom oraz mężczyznom chcącym odmłodzić skórę i poprawić swoje samopoczucie. Zabieg ten przynosi rewelacyjne efekty w poprawie wyglądu dolnej i górnej powieki, zewnętrznych kącików oczu oraz doliny łez. Wykonanie serii zabiegów doskonale poprawia strukturę, napięcie oraz gęstość skóry, co przekłada się na wygładzenie zmarszczek, odmłodzenie jej oraz ujednolicenie kolorytu. Dzięki temu skóra nabiera blasku i zdrowego wyglądu.

Osocze bogatopłytkowe w walce z wypadaniem włosów

Zazwyczaj osocze bogatopłytkowe kojarzone jest wampirzym liftingiem, czyli popularnym zabiegiem odmładzającym twarz. Niewiele osób jednak wie, że znajduje ono zastosowanie w walce z wypadaniem włosów. Tego typu zabieg polecany jest osobom, które zmagają się  tym problemem lub cierpią na łysienie plackowate. Osocze bogatopłytkowe Wrocław przynosi rewelacyjne efekty w przypadku pacjentów zmagających się z permanentnym osłabieniem włosów. Bardzo często przypadłości te są wynikiem zaburzeń hormonalnych, schorzeń autoimmunologicznych lub długotrwałego stosowania środków antykoncepcyjnych.

Ostrzykiwanie skóry głowy osoczem bogatopłytkowym uzyskanym od pacjenta doskonale odżywia cebulki, co przekłada się na wzmocnienie włosów, przyśpieszenie ich wzrostu oraz zagęszczenie. Zabieg ten to skuteczna metoda spowalniająca proces wypadania włosów. Dzięki temu możliwe jest całkowite zatrzymanie łysienia. Ostateczne efekty zabiegu pojawiają się po mniej więcej trzech miesiącach, gdyż tyle trwa naturalny cykl wzrostu włosów.

Osocze bogatopłytkowe w  poprawie wyglądu skóry szyi i dekoltu

Skóra szyi i dekoltu jest cieńsza i delikatniejsza od pozostałej części ciała, ponieważ jest całkowicie pozbawiona gruczołów łojowych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że bruzdy na szyi mogą być wynikiem czytania w łóżku ze spuszczoną głową oraz spania na zbyt wysokiej poduszce. Niektórzy posiadają nawyk podpierania rękoma brody lub szyi, co także przyczynia się do szybszego pojawienia się zmarszczek i bruzd. Promienie słoneczne to kolejny czynnik odpowiedzialny za przyspieszenie procesów starzenia się skóry szyi i dekoltu.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego to skuteczna metoda na odnowienie struktury tych okolic i przywrócenie im utraconej elastyczności i napięcia. Podanie preparatu stymuluje procesy regeneracji oraz pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, poprawiającej wygląd skóry. Osocze bogatopłytkowe to ratunek dla komórek skóry, które wraz z wiekiem tracą zdolność do odnowy. Zabieg ten jest skierowany dla wszystkich pacjentów chcących odżywić skórę szyi i dekoltu, pozbyć się zmarszczek, bruzd, przebarwień i blizn.

Skuteczna metoda na odmładzanie dłoni

Wraz z upływem czasu tkanka podskórna na zewnętrznej części dłoni zanika, proces taki nazywany jest lipodystrofią. W związku, z tym że na tej części ciała jest jej niewielka ilość, to powstałe ubytki są łatwo zauważalne. Z wiekiem naczynia limfatyczne stają się mniej wydolne, co przekłada się na ich uwidocznienie, dlatego istotną rolę odgrywa wzmocnienie delikatnej skóry dłoni i poprawienie ukrwienia tej okolicy.

Każdego dnia dłonie są narażone na czynniki zewnętrzne i związane z tym przesuszenie. Oprócz stosowania kremów nawilżających z pomocą przychodzą zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego, zapewniające odpowiednie nawilżenie skóry. System Regeneris pozwala uzyskać poprawę wyglądu grzbietów rąk w nieinwazyjny i bezpieczny sposób. Wykonanie zabiegu prowadzi do przemodelowania włókien kolagenowych i wzmożenia ich produkcji. Dzięki temu skóra na grzbietach rąk staje się bardziej elastyczna, znikają drobne zmarszczki i przebarwienia.

Skuteczne usuwanie blizn oraz rozstępów osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe znajduje zastosowanie w likwidowaniu nieestetycznie wyglądających blizn potrądzikowych, pooperacyjnych, pourazowych, a także poparzeniowych. Ostrzykiwanie osoczem to skuteczna metoda walki z rozstępami. Dzięki niemu możliwa jest poprawa kondycji skóry. Osocze bogatopłytkowe po wstrzyknięciu pobudza procesy odpowiedzialne za przebudowę tkanek. W efekcie utracone składniki zostają odbudowane, a blizny stają się jaśniejsze. Dzięki zabiegowi skóra staje się mocniejsza, bardziej elastyczna, co przekłada się na jej wysoką odporność na uszkodzenia oraz powstawanie nowych rozstępów i blizn.

Osocze bogatopłytkowe, kiedy efekty?

Efekty profesjonalnego zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego wykonanego w Medeste Clinic Wrocław są widoczne już kilka dni po zabiegu. Skóra wygląda na zdrowszą, wypoczętą oraz wyraźnie odświeżoną. Po upływie około kilku tygodni można zauważyć pierwsze efekty procesów regeneracyjnych odbywających się na poziomie komórkowym.

Osocze bogatopłytkowe – jak często?

Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów najczęściej wykonujemy serie 3-4 zabiegów w odstępie około 4 tygodni. Otrzymany efekt przeprowadzonej serii zabiegów utrzymuje się od 6 do 18 miesięcy, jednak w celu jego podtrzymania warto wykonywać zabiegi przypominające raz na kilka miesięcy. W tym czasie nie ma konieczności stosowania innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Osoby, które zdecydowały się na wykonanie zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego przed 35 r.ż , powinny wykonywać zabieg przypominający co 12 do 24 miesięcy, natomiast pacjenci między 35 a 45 r.ż pomiędzy 9 a 12 miesiącem. Powtórny lifting u osób po 65 r.ż należy wykonać po upływie 3,9 oraz 18 miesięcy od pierwszego zabiegu. Dzięki temu możliwe jest podtrzymanie wcześniej uzyskanych efektów i dłuższe cieszenie się odmłodzonym wyglądem skóry.

Osocze bogatopłytkowe ile zabiegów?

Najczęściej wykonujemy serię 3 zabiegów z zachowaniem 3-4 tygodniowego odstępu pomiędzy zabiegami. Jednakże zawsze podchodzimy do pacjenta indywidualnie określając jego potrzeby i stan skóry. Ilość zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego jest uzależniona od wieku pacjenta oraz stanu skóry. Im jest ona starsza i bardziej zniszczona konieczne jest przeprowadzenie większej liczby zabiegów. Z reguły sytuacja taka dotyczy osób, których skóra była narażona na częste działanie promieni słonecznych. 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Do głównych przeciwwskazań wykluczających przeprowadzenie zabiegu zalicza się choroby nowotworowe, choroby krwi, ciążę oraz karmienie piersią i opryszczkę w okolicy poddawanej zabiegowi. W czasie konsultacji przed każdym  zabiegiem lekarz medycyny estetycznej dokładnie omawia możliwe przeciwwskazania do osocza bogatopłytkowego. Przeciwwskazania występują bardzo rzadko, a większość z nich jest tylko czasowa i wymaga odłożenia zabiegu na późniejszy termin. Bezpieczeństwo naszych pacjentów jest priorytetem dlatego zawsze przed zabiegiem wykluczamy jakiekolwiek przeciwwskazania.

Osocze bogatopłytkowe - Podsumowanie

Osocze bogatopłytkowe Wrocław
Cenaod 300 zł
Czas zabiegu60 minut
ZnieczulenieTak
Zdolność do pracymiejscowe
Sugerowana seria3 zabiegi
Czas utrzymywania się efektów12-18 miesięcy

Źródła naukowe:

  1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31628542
  2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31280855
  3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31009668
Umów wizytę
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek – Piątek 9:00 – 20:00

Sobota – Niedziela 10:00-21:00

Wolisz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?