Dermapen

Cena zabiegu: od 300 zł

Dermapen pozwala na wygładzenie zmarszczek, poprawę napięcia, odżywienia i ukrwienia skóry, doskonale sprawdza się w redukcji przebarwień i blizn potrądzikowych. Dzięki mikronakłuwaniu skóra zostaje równomiernie pobudzona do regeneracji, umożliwia to również transport zastosowanych preparatów do mezoterapii mikroigłowej wgłąb skóry.

Spis treści

Dermapen

Urządzenie Dermapen pozwala na wykonanie zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, który pobudza naturalne procesy regeneracyjne w skórze, poprawiając przy tym jej wygląd niemal na każdej partii ciała. Niewielkich rozmiarów Dermapen przypomina swoim wyglądem długopis. Jego działanie opiera się na wykonywaniu pulsacyjnych mikronakłuć stymulujących procesy regeneracji. To, co wyróżnia ten zabieg to automatyczne działanie urządzenia oraz niesamowita precyzja.

Na czym polega zabieg Dermapen?

Dermapen to nowoczesny zabieg wykonywany w  Medeste Clinic Wrocław wyróżniający się swoją skutecznością. Jest on doskonałą alternatywą dla popularnej mezoterapii igłowej. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie rewelacyjnych efektów w postaci wytworzenia nowych włókien kolagenowych. Dermapen umożliwia wprowadzenie substancji odżywczych nawet w głębsze partie skóry, co przekłada się na poprawę jej nawilżenia. W wyniku tego Dermapen w ciągu ostatnich lat stał się popularnym zabiegiem zakresu pielęgnacji skóry.

To niewielkie urządzenie wykorzystywane podczas zabiegu wyposażone jest w 12 cienkich mikroigieł, które umożliwiają automatyczne nakłuwanie skóry. Materiał, z którego zostały wykonane igły to najwyższej klasy Molibden, wykorzystywany do produkcji precyzyjnych narzędzi chirurgicznych. Jednorazowa głowica wyposażona w igły pozwala na wykonanie aż ponad 20 nakłuć w ciągu jednej sekundy. Zaletą tego zabiegu jest możliwość regulacji głębokości nakłuwania. Igły mogą być wprowadzone do skóry na głębokość od 0,25 mm do 2,5 mm. Dzięki temu zabieg Dermapen jest z bardziej komfortowy dla pacjenta.

Działanie Dermapen na skórę

Wykonywane mikronakłucia pobudzają naturalne zdolności organizmu do regeneracji skóry oraz fizjologiczny indukcji kolagenu. Ponadto następuje poprawa przepuszczalności skóry, co jest niezwykle ważne podczas stosowania skoncentrowanych koktajli poprawiających jej stan. Dermapen przyczynia się również do poprawy mikrokrążenia, a także dotlenienia tkanek. Po przeprowadzonym zabiegu pacjent może zauważyć, że skóra stała się bardziej napięta, zmarszczki zostały zniwelowane, poprawia się owal i kontur twarzy. Dermapen doskonale stymuluje fibroblasty, zwiększa gęstość i elastyczność skóry.

Do zalet tego zabiegu można zaliczyć to, że ma szeroki zakres działania. Jest on niezwykle skuteczny w walce z efektami starzenia się skóry, a ponadto pozwala zredukować blizny, a także rozstępy. Poprzez zastosowanie specjalnych preparatów odżywczych możliwe jest  pozbycie się wielu defektów skórnych.

Jak przebiega zabieg Dermapen?

Przed przystąpieniem do zabiegu skóra pacjenta zostaje dokładnie oczyszczona, po czym zostaje na nią nałożony krem znieczulający. Do każdego zabiegu wykorzystuje się sterylne jednorazowe głowice wyposażone w mikroigły wykonane ze stali chirurgicznej. Głębokość nakłuć jest regulowana przez specjalistę i uzależniona od obszaru oraz indywidualnego problemu pacjenta im skóra jest delikatniejsza, tym głębokość nakłuć jest mniejsza.

W przypadku wykonywania zabiegu w okolicy oczu głębokość wkłuć wynosi około 0,5 mm. u pacjentów chcących pozbyć się blizn igły wprowadzane są głębiej na około 2 mm. Zabieg ma na celu wprowadzenie w głąb skóry substancji odżywczych, pobudzających ją do odnowy biologicznej. Zabieg ten często łączymy z innymi m.in. z osocze bogatopłytkowym. Poprzez liczne mikronakłucia osocze bogatopłytkowe dostaje się do głębokich warstw skóry. Co ważne dla pacjentów zabieg ten jest niemal bezbolesny.

Dermapen efekty zabiegu

Natomiast do efektów ubocznych można zaliczyć delikatne pieczenie skóry występujące zaraz po jego przeprowadzeniu. W ciągu kilku następnych dni po wykonaniu zabiegu Dermapen naskórek złuszcza się aż do momentu jego całkowitego wygojenia. W celu przyspieszenia tego procesu konieczne jest zadbanie o odpowiednią pielęgnację, która dodatkowo pozwala zredukować ewentualny obrzęk. Po przeprowadzonym zabiegu należy unikać ekspozycji słonecznej.

Efekty Dermapen widoczne są już po upływie kilku dni, gdyż zauważalna jest poprawa jędrności skóry. Zmniejszenie widoczności zmarszczek, zredukowanie przebarwień, a także wyrównanie blizn i rozstępów. Zabieg przeznaczony jest również dla pacjentów zmagających się z problemem wypadania włosów, gdyż poprawia ich kondycję, zmniejszenia wypadane oraz poprawia wchłanialności kosmetyków pielęgnacyjnych.

Dermapen Wrocław

Zabieg Dermapen oferowany przez Medeste Clinic może być wykonany u osób z każdym typem cery, a także na dowolnej partii ciała. Ten zabieg pielęgnacyjny przeprowadza się na skórze twarzy, na skórze głowy, dłoniach oraz całym ciele. Do jego zalet można zaliczyć krótki czas rekonwalescencji pozwalający na szybki powrót do codziennej aktywności. Dermapen może zostać wykonany o dowolnej porze roku, a ponadto nie uwrażliwia skóry na działanie promieni UV.

Ile zabiegów należy wykonać?

W celu uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów wykonywanych w określonych odstępach czasowych. Ich ilość uzależniona jest od indywidualnego problemu pacjenta, jednak optymalne rezultaty uzyskuje się po wykonaniu serii składającej się z czterech do sześciu zabiegów.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Dermapen jest wskazany pacjentom zmagający się z wieloma problemami między innymi cellulitem zmarszczkami średnimi i płytkimi, bliznami, znamionami, rozstępami, rozszerzonymi porami, utracona jędrność ą skóry oraz jej przesuszeniem. W niektórych przypadkach zabiegi Dermapen są dobrą alternatywą dla lasera frakcyjnego.

Szczególną ostrożność należy zachować u osób cierpiących na choroby nowotworowe, cukrzycę, padaczkę, aktywną opryszczkę, aktywny trądzik, stany zapalne skóry oraz u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Przeciwwskazaniem jest również alergia na metale oraz składniki aktywne znajdujące się w koktajlach wykorzystywanych podczas zabiegu. W czasie konsultacji lekarz medycyny estetycznej wykluczy ewentualne przeciwwskazania, żeby zadbać o bezpieczeństwo podczas przeprowadzanego zabiegu.

Dermapen - Podsumowanie

Dermapen Wrocław
Cenaod 300 zł
Czas zabiegu30-60 minut
Znieczulenieznieczulenie miejscowe kremem znieczulającym
Zdolność do pracyTak
Sugerowana seria4-6 zabiegów
Czas utrzymywania się efektów12 miesięcy
Umów wizytę
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek – Piątek 9:00 – 20:00

Sobota – Niedziela 10:00-21:00

Wolisz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?