Opadające kąciki ust – skuteczne zabiegi

Spis

Opadające kąciki ust

Wraz z wiekiem wygląd twarzy zmienia się w wyniku zachodzących naturalnych procesów starzenia. Skóra traci na elastyczności, a mięśnie mimiczne wiotczeją. Efektem tego jest między innymi opadanie kącików ust.

Dlaczego kąciki ust opadają?

Taka zmiana spowodowana jest odwróceniem trójkąta młodości i gromadzenie się tłuszczu wokół żuchwy zamiast w okolicach policzków. Proces starzenia przyczynia się do zaniku tkanki podskórnej, mięśniowej oraz kostnej w okolicy podbródka. Konsekwencją takiego procesu jest zapadanie się okolicy pod dolną wargą oraz pod kącikami ust. Zwiotczenie i opadnięcie policzków powoduje, że tkanki te nie mogą już utrzymać kąciki ust w pozycji pierwotnej.

Specjalistycznym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej wykonywanym w Medeste Clinic Wrocław jest podniesienie kącików ust, a w efekcie odmłodzenie wyglądu twarzy.

Podniesienie kącików ust kwasem hialuronowym

Opadające kąciki ust sprawiają, że twarz nabiera smutnego wyrazu. Skutecznym zabiegiem niwelującym ten problem jest wstrzyknięcie kwasu hialuronowego będącego naturalnym składnikiem występującym w oczach, w skórze oraz stawach. Kwas ten wykazuje zdolność do łączenia wielu cząsteczek wody. Doskonale nawilża skórę od wewnątrz i poprawia jej jędrność.

Podniesienie kącików ust z użyciem kwasu hialuronowego polega na wstrzyknięciu tego preparatu podskórnie. Specjalista za pomocą strzykawki wyposażonej w cienką igłę podaje liniowo kwas hialuronowy w miejsce zagłębienia znajdującego się pod kącikami ust, a także równolegle obok kącików. Po skończonej aplikacji wykonywany jest delikatny masaż pomagający w równomiernym rozprowadzeniu preparatu w skórze pacjenta. W celu zminimalizowania dyskomfortu pacjenta wywołanego wykonywaniem iniekcji w miejscu zabiegowym specjalista nakłada krem znieczulający.

Zaletą podnoszenia kącików ust przy pomocy kwasu hialuronowego jest niewielka inwazyjność zabiegu, dzięki temu natychmiast można wrócić do normalnej aktywności, jednak konieczne jest ograniczenie mimiki ust i unikanie ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Nie wskazane jest także rozciąganie ust i korzystanie z sauny.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ efekty są widoczne już po kilku dniach i utrzymują się kilka miesięcy. Jest to naturalna substancja, która sporadycznych przypadkach może wywołać reakcję alergiczną. Decydując się na zabieg z zakresu medycyny estetycznej, należy mieć na uwadze, że kwas hialuronowy zawiera jeszcze dodatkowe substancje o działaniu wspomagającym, dlatego koniecznie należy zapoznać się z przeciwwskazaniami, które wykluczają wykonanie zabiegu.

Zabieg nie może być wykonany u kobiet będących w ciąży oraz w okresie karmienia piersią, a także u osób poniżej 18 r. ż. Do pozostałych przeciwwskazań zalicza się:

  • nieleczoną cukrzycę,
  • trądzik pospolity,
  • aktywną opryszczkę,
  • chorobę autoimmunologiczną i nowotworową,
  • występowanie nadwrażliwości na kwas hialuronowy,
  • infekcję skóry o podłożu bakteryjnym, wirusowym i grzybiczym.

Ponadto zabieg nie może być przeprowadzony z jednoczesnym wykonywaniem zabiegów laserowych oraz u osób ze skłonnością do powstawania bliznowców i zażywających leki obniżające krzepliwość krwi.

Podnoszenie kącików ust botoxem

Kolejnym skutecznym sposobem podnoszenia kącików ust jest zastosowanie botoksu, czyli toksyny botulinowej. Substancja ta skutecznie blokuje połączenia nerwowe pomiędzy płytką nerwową a mięśniami. Dzięki temu dochodzi do rozluźnienia mięśni i wygładzenia zmarszczek.

Botoks cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów gabinetów medycyny estetycznej, gdyż nawet jego niewielka dawka doskonale likwiduje zmarszczki, które są wynikiem pracy mięśni twarzy. Wstrzykiwanie botoksu ma także działanie profilaktyczne i zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek.

Zastosowanie botoksu w medycynie estetycznej

Botoks (toksyna botulinowa) to preparat, który wykorzystuje się m.in. do redukcji kurzych łapek umiejscowionych w okolicach oczu, lwiej zmarszczki, zmarszczek palacza oraz w leczeniu nadpotliwości. Poprzez wykonanie tego zabiegu możliwe jest złagodzenie rysów twarzy, zredukowanie oznak starzenia się w postaci zmarszczek i bruzd. Wykonanie zabiegu przez wykwalifikowanego lekarza w Medeste Clinic pozwala uzyskać młodszy i naturalny wygląd twarzy w kilkanaście minut.

Jak przebiega zabieg uniesienia kącików ust botoksem?

Przed przystąpieniem do zabiegu skóra wokół ust zostaje zdezynfekowana. Następnie specjalista, przy pomocy kredki zaznacza miejsca, w których ma zostać wstrzyknięty preparat. Do tego celu stosuje się cienkie jednorazowe igły. Zabieg z użyciem botoksu trwa około kilkunastu minut i jest praktycznie bezbolesny, ale w niektórych przypadkach możliwe jest zastosowanie maści znieczulającej.

Po przeprowadzonym zabiegu widać poprawę napięcia skóry oraz podniesienie kącików ust, których kontur został dodatkowo podkreślony i wygładzony. Tak prosty i mało inwazyjny zabieg pozwala na uzyskanie wypoczętego i młodszego wyglądu twarzy. Efekty zabiegu są widoczne już po upływie 2-3 dni od momentu wstrzyknięcia toksyny botulinowej, ponieważ w takim czasie zaczyna ona działać. Pełny efekt zabiegu jest zauważalny po upływie 7-14 dni i utrzymuje się aż do pół roku.

Przez pierwszych kilka godzin od momentu wykonania zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego, leżenia oraz pochylaniu głowy. Niewskazane jest również masowanie i naciskanie miejsc, w których wykonywane były iniekcje.

W związku, z tym że w odróżnieniu od kwasu hialuronowego, toksyna botulinowa nie występuje naturalnie w ludzkim organizmie, to występuje więcej przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Botoks nie może być wstrzyknięty osób mających alergię na albuminę ludzką oraz u kobiet będących w ciąży lub w okresie karmienia piersią. Do przeciwwskazań należy także choroba Alzheimera, zaburzenia układu nerwowego, zaburzenia układu sercowo-naczyniowego, choroby z grupy ALS, zespół Lamberta-Eatona oraz miastenia gravis.

Nici Aptos – skuteczny sposób na podnoszenie kącików ust

Nici Aptos Wrocław to skuteczna metoda podnoszenie kącików ust stosowana w Medeste Clinic. Nici te posiadają mikrowypustki (haczyki) pozwalające na ich skuteczne zaczepienie w tkankach. Takie rozwiązanie umożliwia stworzenie stelaża podskórnego, który chroni starzejącą się skórę przed skutkami procesów grawitacyjnych. Opadające kąciki ust zostają widocznie uniesione po zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących.

Zabieg wprowadzenia nici APTOS pod skórę

Implantacja nici Aptos jest możliwa dzięki zastosowaniu specjalistycznych igieł, które poprzez swoją unikalną budowę pozwalają specjaliście na wykonywanie precyzyjnych ruchów, a tym samym prawidłowe uchwycenie tkanek, w celu ich uniesienia. Zaletą zastosowania nici są natychmiastowe efekty zabiegu. Kąciki ust są uniesione, dzięki czemu twarz nabiera pogodnego wyrazu. Zastosowanie nici Aptos pozwala poprawić napięcie i jędrność skóry w obszarze ich implantacji, gdyż zawarty kwas polimlekowy pobudza procesy stymulacji fibroblastów do produkcji elastyny. Efekty zabiegów z zastosowaniem nici Aptos są długotrwałe. Warto podkreślić, że nawet po całkowitym rozpuszczeniu się nici obszar skóry poddanej zabiegowi nie wraca do poprzedniego stanu, a proces starzenia się zostaje spowolniony.

 

 

Dolina łez, cienie pod oczami

Źródła naukowe:
1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3560162/
2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29504668

Dolina łez, cienie pod oczami
Umów wizytę
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek – Piątek 9:00 – 20:00

Sobota – Niedziela 10:00-21:00

Wolisz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?