Wampirzy lifting Osocze Bogatopłytkowe

Wampirzy lifting czyli osocze bogatopłytkowe

Spis treści

Wampirzy lifting skuteczną metodą na zmarszczki? Zmarszczki na twarzy nie od dziś są zmorą kobiet. Mimo stosowania najróżniejszych kosmetyków i dbania o właściwe nawilżenie skóry, zmarszczki pojawią się prędzej czy później. Jeśli już pojawiły się na naszej twarzy, należy zainteresować się, w jaki sposób możemy się ich pozbyć. Można również zapobiegać ich powstawaniu i opóźnić ich pojawienie się poprzez profilaktyczne wykonywanie zabiegów. Z pomocą przychodzą gabinety medycyny estetycznej, które oferują różnego rodzaju zabiegi, mając na celu redukcję lub nawet usunięcie zmarszczek. Jedną z nich jest terapia osoczem bogatopłytkowym zwana wampirzym liftingiem. Co to takiego?

 

Wampirzy lifting, czyli terapia osoczem bogatopłytkowym

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego, czyli wampirzy lifting nie jest operacją chirurgiczną. Stanowi alternatywę do usuwania zmarszczek przy pomocy botoksu czy kwasu hialuronowego. Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z krwi pacjentki, która poddaje się zabiegowi. Takie osocze w swoim składzie ma zwiększoną ilość i stężenie płytek krwi, przez co wpływa na procesy regeneracyjne. Zabieg ma na celu rewitalizację oraz głębokie odżywienie skóry. Ta nowatorska metoda staje się coraz bardziej popularna, nie tylko przez zadowalające efekty, ale przede wszystkim ze względu na naturalny sposób walki ze zmarszczkami. Jakim osobom dedykowany jest ten zabieg?

 

Wampirzy lifting wskazania

Przede wszystkim zabieg ten, kierowany jest do osób, które chcą pozbyć się lub spłycić widoczne zmarszczki. Osocze bogatopłytkowe (wampirzy lifting) wspaniale radzi sobie z usunięciem zmarszczek w okolicy oczu, czoła, ust na policzkach oraz nosie. Terapia osoczem bogatopłytkowym, znakomicie poradzi sobie ze zmarszczkami na szyi, dekolcie oraz dłoniach, ale nie tylko. Najczęściej wykonywane jest osocze bogatopłytkowe twarzy. Zabieg ten polecany jest również osobom, które mają uszkodzone stawy lub ścięgna. Jest też alternatywą dla osób, które nie mogą walczyć ze zmarszczkami przy użyciu botoksu, ze względu na złą tolerancję lub niechęć do stosowania toksyny botulinowej (botoxu). Osocze bogatopłytkowe pomaga nam również w walce z procesem łysienia. Zastosowanie terapii pomoże pobudzić procesy wzrostu włosów oraz wpłynąć na ich zagęszczenie.

 

Jak przebiega zabieg z osoczem bogatopłytkowym?

Skoro zabieg przy użyciu osocza bogatopłytkowego (wampirzy lifting) nie jest zabiegiem chirurgicznym, to jak wygląda jego przebieg? Przed rozpoczęciem zabiegu, od pacjenta pobierana jest krew. Nie jest to duża ilość, zwykle pobierane jest około 8 ml do 20 ml. Następnie pobrana do probówek krew jest odwirowywana w specjalnie przeznaczonej do tego wirówce. Podczas procesu wirowania dochodzi do rozdzielenia się elementów krwi, czerwone krwinki (erytrocyty) opadają na dno probówki, natomiast nad nimi i kożuszkiem leukocytarnym znajduje się frakcja osocza bogata w płytki krwi.

Jak działa osocze bogatopłytkowe?

Po podaniu w tkanki z płytek krwi uwalniane są czynniki wzrostu stymulujące regeneracje, wśród nich cytokiny. A czym są wspomniane cytokiny? To białka, które odpowiedzialne m.in. są za stymulowanie procesów wzrostowych, proliferację i podział komórek. Płytki krwi uczestniczą w stymulacji wzrostu fibroblastów – komórek, które wytwarzają w naszej skórze m.in włókna kolagenowe, elastynowe oraz proteoglikany. Dzięki temu uzyskujemy poprawę napięcia skóry i widoczną redukcję zmarszczek. Tak otrzymane osocze bogatopłytkowe, jest gotowe do użycia.

Jak podawane jest osocze bogatopłytkowe?

Sam zabieg przeprowadzany jest w podobny sposób jak w przypadku wykonywania zabiegu mezoterapii. Za pomocą iniekcji, otrzymane osocze wprowadzane jest do skóry.  Zwykle stosowane są specjalnie do tego przeznaczone, bardzo małe, krótkie igły. W niektórych okolicach (np. podczas podawania osocza bogatopłytkowego w okolicy oczu) można stosować mikrokaniule dermatologiczne, które zmniejszają w tym przypadku ryzyko powstawania siniaków.

Wampirzy lifting Osocze Bogatopłytkowe

 

Efekty wampirzego liftingu

Jakich efektów zabiegu możemy się spodziewać i w jakim czasie od jego wykonania? Zabieg ma na celu między innymi pobudzić komórki tkanki łącznej do produkcji kolagenu. Dzięki takiemu działaniu skóra staje się odżywiona i zregenerowana. Skóra staje się też wyraźnie nawilżona, ale to nie wszystko. Terapia osoczem bogatobiałkowym prowadzi również do pobudzenia procesu angiogenezy. Proces ten polega na tworzeniu się nowych naczyń krwionośnych. Wszystko to sprawia, że odżywiona, jędrna i nawilżona skóra nie znajduje miejsca na zmarszczki, które stopniowo ulegają spłyceniu. Efektami zabiegu, możemy cieszyć się od 6 do 12 miesięcy, po czym zaleca się powtórzenie serii zabiegów.

Wampirzy lifting

 

Przeciwwskazania do zabiegu

Jest pewna grupa osób, która zabiegu z osoczem bogatopłytkowym powinna szczególnie unikać. Mowa tu przede wszystkim o osobach, które przyjmują leki antykoagulacyjne (przeciwkrzepliwe). W tej grupie pacjentów znacząco wzrasta ryzyko powstania siniaków i krwiaków w miejscach iniekcji. Zabiegu nie zaleca się osobom zmagającym się na choroby nowotworowe oraz choroby krwi. Terapii osoczem bogatopłytkowym nie wykonuje się kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Zabieg ten należy do najbezpieczniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, a wykonywany przez doświadczonych lekarzy daje widoczne efekty. Warto jednak do jego przeprowadzenia wybrać sprawdzony gabinet medycyny estetycznej. Ważne jest zachowanie właściwych zasad aseptyki i antyseptyki, co pozwala na zminimalizowanie ryzyka miejscowej infekcji.

Źródła naukowe:
1. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24566300/
2. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/jocd.12676

Umów wizytę
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek – Piątek 9:00 – 20:00

Sobota – Niedziela 10:00-21:00

Wolisz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?