Osocze bogatopłytkowe (PRP) to zabieg bardzo skuteczny i bezpieczny, szczególnie dedykowany dla osób młodych, a także cierpiących na alergie. Istota zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego polega na tym, że zawarte w osoczu płytki krwi bardzo szybko uwalniają czynniki wzrostu, stymulując tym samym procesy regeneracyjne skóry i syntezę kolagenu.
Spis treści
Jak działa osocze bogatopłytkowe?
Efekty zabiegu warunkowane są przez pobudzanie fibroblastów do biosyntezy nowego kolagenu i elastyny. Jest idealną propozycją dla pacjentów ceniących naturalny skład stosowanych preparatów oraz dla pacjentów z nadwrażliwością lub alergią na wypełniacze innego rodzaju.
Efekty efekty zabiegu osoczem bogatopłytkowym twarzy
Zabieg ten pozwala uzyskać naturalny i piękny wygląd twarzy, przywraca skórze sprężystość i zwiększa jej napięcie. Jest to zabieg regeneracyjny, stosowany w przypadku skóry wysuszonej z drobnymi zmarszczkami, skóry z oznakami zmęczenia i o niejednolitym kolorycie. Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego poprawiają napięcie i gęstość skóry oraz przyspieszają procesy gojenia po zabiegach medycyny estetycznej np. po laseroterapii, radiofrekwencji mikroigłowej.
Jak wykonuje się osocze bogatopłytkowe na twarzy?
Zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe przebiegają w kilku etapach. Pierwszy etap polega na pobraniu krwi żylnej pacjenta, następnie pozyskuje się koncentrat bogatopłytkowy przy pomocy wirówki i separatora, ostatni etap to wstrzykiwanie uzyskanego preparatu w wyznaczone wcześniej okolice. Efekty zabiegu są widoczne po kilku dniach.
Wskazania do zabiegu osoczem
- biorewitalizacja skóry twarzy, szyi i dekoltu
- polecany dla pacjentów z alergią na inne preparaty
- skóra z oznakami zmęczenia
- blizny potrądzikowe
- utrata sprężystości skóry
- wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry
Przeciwwskazania do zabiegu osoczem
- ciążą i karmienie piersią
- nowotwory
- ciężkie schorzenia układu krwiotwórczego
- stosowanie leków wydłużających czas krwawienia
Osocze bogatopłytkowe twarzy - Podsumowanie
Źródła naukowe:
- https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31628542
- https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31280855
- https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31009668