Zabiegi pod oczy

Skuteczne zabiegi pod oczy

Spis treści

Skuteczne zabiegi pod oczy

Skóra wokół oczu jest niezwykle cienka. Jej grubość to zaledwie 0,5 mm. Po 30 roku życia ten obszar zaczyna szybko się starzeć. W wyniku tego skóra staje się wysuszona. Dochodzi również do utraty tkanki tłuszczowej, zmniejsza się ilość elastyny i kolagenu, a ciągła praca mięśni powiek przyczynia się do powstawania zmarszczek mimicznych. W wyniku zaburzenia cyrkulacji limfy spowodowanej m.in. stresem, zmęczeniem i nieodpowiednią dietą może dojść do powstawania tzw. worków pod oczami.

Kiedy należy wykonać zabiegi poprawiające skórę wokół oczu?

Ważne jest, aby już po 20 roku życia zacząć odpowiednio pielęgnować skórę wokół oczu, gdyż już w tym wieku następuje zmniejszenie produkcji kolagenu. W następnych latach stopniowo pojawiają się pierwsze zmarszczki. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej to doskonały wybór dla osób, u których skóra powiek jest cienka i zaczęły pojawiać się zmarszczki. Wskazaniem do tego typu zabiegów są również cienie, obrzęki i worki pod oczami. Dzięki odpowiednim metodom można pozbyć się również zmarszczek mimicznych zlokalizowanych w kącikach oczu i na dolnej powiece.

Laser frakcyjny CO2

Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego CO2 są zabiegami, które bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku zmarszczek i cieni zlokalizowanych przede wszystkim w okolicach powieki dolnej, a także zmarszczek biegnących zewnętrznie od oka tzw. kurzych łapek. Po zabiegu z użyciem lasera dochodzi do przebudowy skóry okolicy oczy poddawanej leczeniu, wzmożonej syntezy włókien kolagenowych, które nadają skórze pożądaną sprężystość i napięcie. W efekcie dochodzi do wygładzenia zmarszczek, zmniejszenia cieni pod oczami, a także poprawy kondycji i nawilżenia skóry okolicy oczu.

Dermapen

Dermapen jest zabiegiem, podczas którego wykorzystuje się urządzenie przypominające swoim kształtem długopis. Jest ono wyposażone w mikroigły wykonujące serię nakłuć,  dzięki którym możliwe jest wprowadzenie w głąb skóry koktajli odżywczych. Dermapen stymuluje komórki, które z kolei przyczyniają się do zwiększenia produkcji kolagenu, a tym samym poprawy jędrności i gęstości skóry. Celem zabiegu jest pobudzenie jej do samoregeneracji. W wyniku mikronakłuć następuje stymulacja naturalnych czynników wzrostu w skórze. W wyniku zabiegu skóra staje się grubsza, a drobne zmarszczki zostają spłycone. Widoczna jest również poprawa napięcia skóry wokół oczu.

Mezoterapia igłowa

Bez wątpienia mezoterapia igłowa jest zabiegiem cieszącym się dużą popularnością wśród zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jest ona wykonywana zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Dzięki niej możliwe jest wygładzanie zmarszczek w okolicy oczu. Polega ona na podskórnym podaniu składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. Preparatami wykorzystywanymi do mezoterapii igłowej jest kwas hialuronowy, kompleksy multiwitaminowe, a także krzemionka organiczna. Podanie takich koktajli powoduje zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny. W wyniku tego poprawia się jędrność i elastyczność skóry. Efektem zabiegu jest spłycenie drobnych zmarszczek, dzięki odbudowie kolagenu.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Wykazuje on zdolność do wiązania wody. Jest to doskonały sposób do walki z cieniami pod oczami. Obecnie jest on jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów, poprawiających kondycję skóry. Preparat jest podawany przy pomocy cienkich igieł lub kaniuli i powoduje zmniejszenie zmarszczek, a także poprawę nawilżenia naskórka. W wyniku rozluźnienia mięśni następuje również wygładzenie skóry.

Karboksyterapia

Wiele osób zmaga się ze zmarszczkami i poduszeczkami tłuszczowymi okolic oczu. Skutecznym zabiegiem do walki z tym problemem jest karboksyterapia, która dodatkowo eliminuje cienie pod oczami. Zabieg polega na wykorzystaniu dwutlenku węgla, który przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych i pobudzenia produkcji kolagenu. Efektem zabiegu jest obkurczenie włókien kolagenowych,  poprawa mikrokrążenia, jędrności skóry, zmniejszenie obrzęków, a także rozjaśnienie skóry w okolicach oczu.

Umów wizytę
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek – Piątek 9:00 – 20:00

Sobota – Niedziela 10:00-21:00

Wolisz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?