botox usuwanie zmarszczek

Pierwsze zmarszczki – od jakich zabiegów rozpocząć odmładzanie skóry twarzy?

Po 25 roku życia dochodzi do stopniowego spowolnienia procesów odnowy komórkowej w skórze. Następuje również obniżenie poziomu produkcji kolagenu i elastyny, w wyniku czego skóra traci sprężystość i elastyczność oraz zdolność do naturalnej regeneracji.  Procesy te sprawiają, że skóra staje się cieńsza, a utrata napięcia powoduje, że zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. 

Co wpływa na starzenie się skóry?

Na kondycje naszej skóry wpływają również czynniki zewnętrzne tj. stres, szybkie tempo życia, brak snu i nieodpowiednia dieta. Nie bez znaczenia jest również promieniowanie UV, palenie papierosów oraz coraz bardziej zanieczyszczone powietrze. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i wykonywaniu zabiegów można skutecznie uchronić się przed skutkami procesu starzenia. 

Odpowiednia pielęgnacja skóry kluczem do sukcesu

Większość osób uważa, że oczyszczanie i nawilżanie skóry to dwa podstawowe elementy odpowiedniej pielęgnacji jednak nic bardziej mylnego. Istotne jest, by zmieniać kosmetyki na produkty dostosowane od wieku, gdyż im jesteśmy starsi, tym skóra potrzebuje kosmetyków bardziej skoncentrowanych, w  których składzie znajdują się składniki wzmacniające barierę lipidową, a  ponadto przyśpieszające procesy regeneracyjne naskórka. W codziennej pielęgnacji powinny znaleźć się produkty zawierające kolagen, kwas hialuronowy, koenzym Q10, antyoksydanty i witaminy tj. A, E, C. W związku z  tym idealnym zabiegiem dla osób z pierwszymi oznakami starzenia się skóry będzie Dermapen

Dermapen

Dermapen jest zabiegiem polegającym na wykorzystaniu niewielkiego urządzenia przypominającego swoim kształtem długopis i wykonywaniu mikronakłuć. Ten rodzaj zbiegu przynosi rewelacyjne efekty w poprawie jędrności skóry, owalu twarzy i spłyceniu zmarszczek. Dermapen jest niezwykle skuteczny w redukcji przebarwień, blizn i poprawie kolorytu skóry. Pulsujące igły, w które zostało wyposażone urządzenie, umożliwiają opracowanie nawet trudnodostępnych miejsc i wrażliwych obszarów na twarzy. Zaletą zabiegu Dermapen jest możliwość wykonania nakłuć przy pomocy mikroigieł o różnej długości, dzięki temu zabieg można wykonać na skórze cienkiej, wrażliwej, a także płytko unaczynionej. W wyniku powstałych mikrourazów dochodzi do naturalnej regeneracji skóry oraz fizjologicznej indukcji kolagenu, co wpływa na ułatwienie dostarczania substancji aktywnych do naskórka, a tarze skory właściwej. Efektem tego jest stymulacja fibroblastów.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to podstawowy składnik skóry odpowiedzialny za jej odpowiednie nawilżenie i jędrność. Z upływem lat dochodzi do jego stopniowego zmniejszania, co skutkuje wysuszeniem skóry, utratą jej jędrności i pojawieniem się pierwszych zmarszczek. Dzięki wstrzyknięciu do skóry  preparatów zawierających w swoim składzie kwas hialuronowy możliwe jest wypełnienie zmarszczek, poprawa objętości twarzy, wymodelowanie ust, przywrócenie utraconego konturu twarzy, a  także pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry. Kwas hialuronowy to preparat syntetyczny, co zmniejsza do minimum wystąpienie reakcji alergicznej. 

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa to popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który w małoinwazyjny sposób umożliwia poprawę wyglądu i kondycji skory twarzy. Celem zabiegu jest dostarczenie w głąb skóry substancji odżywczych. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu wysokonapięciowego, jednokierunkowego prądu, który prowadzi do wystąpienia zjawiska elektroporacji w skojarzeniu z wytwarzanymi ultradźwiękami. Podczas zbiegu specjalista ma możliwość regulowania impulsu elektrycznego, co pozwala na dostosowanie zabiegu do indywidualnego stanu skóry pacjenta, a także obszaru, dlategio mezoterapia bezigłowa może być wykonana wokół oczu, na twarzy, szyi, a także dekolcie.

Wykonanie mezoterapii bezigłowej powala na wtłoczenie w głąb skóry koktajli odżywczych, które są pomocne w walce z wieloma problemami. W wyniku przeprowadzonego zabiegu zmarszczki zostają spłycone, następuje poprawa jędrności i kolorytu skóry. Jest to doskonała profilaktyka przeciwstarzeniowa. Mezoterapia bezigłowa jest doskonałym sposobem na odżywienie skóry suchej i odwodnionej, a ponadto skutecznie niweluje cienie pod oczami. Efekt zbiegu jest długotrwały i widoczny natychmiast po wykonaniu mezoterapii.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, do którego wykorzystuje się preparty anti- anging. Pozwala ona na poprawę kondycji i nawilżenia skóry w bezpieczny i małoinwazyjny sposób. Jest ona skierowana dla pacjentów z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Mezoterapia igłowa może być wykonana miejscowa np. w okolicach oczu lub na całej twarzy, szyi, a nawet dekolcie. W wyniku przeprowadzonego zabiegu struktura skóry ulega znacznej poprawie. Podczas mezoterapii specjalista wykonuje śródskórne lub podskórne iniekcje i podaje koktajle odżywcze, których zadaniem jest zatrzymanie wody w skórze i stymulacja metabolizmu i regeneracji skóry. W preparatach stosowanych do mezoterapii igłowej znajdują się różne substancje. Zazwyczaj głównym składnikiem koktajli jest kwas hialuronowy wzbogacony o witaminy, antyoksydanty lub polipeptydy. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który przyspiesza odnowę komórek, stymuluje produkcję kolagenu, poprawia elastyczność i jędrność skóry, dotlenia cerę, likwiduje blizny potrądzikowe, redukuje przebarwienia, spłyca zmarszczki, a ponadto spowalnia procesy starzenia się skóry.

Hifu

Obecnie Hifu jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, którego celem jest poprawa kondycji skóry twarzy. Zabieg wykorzystuje wiązki fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Ten bezinwazyjny lifting twarzy polega na emitowaniu fali akustycznej o wysokiej częstotliwości, która powoduje ruch komórek znajdujących się w tkankach oraz generuje ciepło prowadzące do mikropoparzeń wewnątrz tkanki. Dzięki temu pod nietkniętą powierzchnią skóry dochodzi do pobudzenia intensywnych procesów odbudowy, a także regeneracji. Powstałe podczas zabiegu poparzenia przyczyniają się do zagęszczenia struktury komórkowej oraz skrócenia włókien kolagenowych. Ostateczne efekty są widoczne po upływie kilku miesięcy. Hifu jest zabiegiem, który skutecznie zagęszcza skórę, poprawia jędrność i kontur twarzy, spłyca zmarszczki, a także zmniejsza pory.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi pozyskiwany z własnej krwi pacjenta, z której wyizolowuje się tę frakcję. Zabieg cieszy się dużą popularnością w medycynie estetycznej, gdyż skutecznie spowalnia procesy starzeniowe, a także pozwala na poprawę kondycji skóry twarzy bez ryzyka wystąpienia alergii. Zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego określany jest także jako wampirzy lifting. Po odwirowaniu krwi pacjenta i uzyskaniu aktywnych trombocytów zabieg przeprowadza się na zasadzie mezoterapii lub wolumetrii. W przypadku pierwszej możliwości specjalista wykonuje iniekcję i wprowadza preparat osocza bogatopłytkowego bezpośrednio pod skórę, natomiast podczas zabiegu opierającego się na zasadzie wolumetrii preparat wstrzykiwany jest liniowo wzdłuż zmarszczek. Osocze bogatopłytkowe pozwala na zredukowanie zmarszczek, wygładzenie blizn potrądzikowych, poprawę elastyczności i jędrności skóry, redukcję cieni po oczami, a także poprawę kolorytu skóry. Jest to skuteczny zabieg anti-aging, który pozwala spowolnić procesy starzenia się skóry u osób w każdym wieku.

Udostępnij artykuł

Umów wizytę
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek – Piątek 9:00 – 20:00

Sobota – Niedziela 10:00-21:00

Wolisz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?