Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym

Cena zabiegu: 700 zł

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym jest bardzo skuteczną metodą na wygładzenie bruzdy, która pojawia się wraz z wiekiem u większości osób, są efektem procesów starzenia się skóry. Bruzdy te biegną od okolicy skrzydełek nosa ku dołowi do kącików ust. Ponieważ wraz z wiekiem ilość kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w naszej skórze maleje stopniowo traci ona prawidłowe napięcie, staje się wiotka i zaczynają pojawiać się bruzdy i zmarszczki twarzy. Jednocześnie wraz z wiekiem dochodzi do powolnego zaniku i przemieszczenia się tkanki podskórnej (poduszeczek tłuszczowych), co również na istotny wpływ. 

Zabieg wypełnienia bruzd nosowo-wargowych pozwala na wygładzeniu tej okolicy poprzez podanie kwasu hialuronowego. Efekty po podaniu silnie usieciowanego kwasu hialurnowego o wysokim stężeniu utrzymują się zwykle od 12 do 18 miesięcy po zabiegu.

Spis treści

Każdy z nas chce mieć piękny uśmiech, którym można zarażać innych. Jednak z upływem lat może on słabnąć, przez nikomu nie potrzebne zmarszczki w tamtych okolicach ust i nosa, zwanych bruzdami nosowo-wargowymi. W tym artykule przedstawimy skuteczny sposób pozbywania się tych niedoskonałości za pomocą kwasu hialuronowego, który pozwoli nam odzyskać radosny wraz twarzy i piękny uśmiech.

Co to są bruzdy nosowo-wargowe?

Bruzdy nosowo wargowe to nic innego jak wgłębienia w naszej skórze zwane zmarszczkami. Pojawiają się od górno-bocznej części skrzydełek i biegną w stronę kącików ust.

Jak powstają bruzdy nosowo-wargowe?

Bruzdy nosowo-wargowe powstają w wyniku starzenia się skóry. Wraz z postępowaniem wieku w naszej skórze brakuje najważniejszych białek budulcowych, kolagenu i elastyny, co powoduje właśnie wgłębienia, zwane zmarszczkami. Szybkość starzenia się skóry zależy od wielu rzeczy. U kobiet z większą tkanką tłuszczową pod skórą pojawiają się one później. Gdy waga naszego ciała bardzo często się zmienia bruzdy nosowo-wargowe występują szybciej. Tak samo jest, gdy nasza skóra nie jest odpowiednio nawilżona. Dlatego osoby, które zgłaszają się na zabieg wypełnienia są w różnym wieku. To wszystko zależy od indywidualnych cech każdej osoby.

Jak wypełnić bruzdy nosowo-wargowe?

Gdy chcemy usunąć bruzdy nosowo-wargowe, musimy się liczyć z tym, że kosmetyki mogą nam nie pomóc się ich skutecznie pozbyć. Przede wszystkim powinniśmy udać się do lekarza medycyny estetycznej i przedstawić nasz problem. Jednym ze sposobów wypełniania jest użycie kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy to naturalny składnik występujący w ludzkim ciele i we wszystkich organizmach żywych, łączy on cząstki wody w naszym organizmie. Mamy ten kwas w skórze pod postacią hialuronianu sodu, to dzięki niemu nasza skóra jest gładka, napięta i elastyczna. Gdy jesteśmy młodzi wypełnia on aż 50% naszej skóry, jednak z wiekiem jego ilość się zmniejsza i powoduje występowanie zmarszczek, także bruzd nosowo-wargowych. Już po 25 roku życia nasz organizm produkuje mniej ilości hialuronianu sodu i już wtedy warto się zastanowić nad wspomaganiem dla naszej skóry.

Więc jeśli chcemy wypełnić nasze bruzdy nosowo-wargowe powinniśmy rozważyć zabieg wstrzykiwania kwasu hialuronowego. Jest to jeden z najbardziej efektywnych sposobów pozbywania się tego rodzaju niedoskonałości. Podczas kuracji w naszej skórze zatrzymywana jest woda, co powoduje zwiększenie jej elastyczności, jędrności oraz gładkości.

Jedną z większych zalet usuwania bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym jest to, że nie wywołuje on reakcji alergicznych, ponieważ występuje on u każdego z nas i dla organizmu nie jest niczym nowym.

Warto jeszcze wspomnieć, że podczas pierwszego spotkania z lekarzem medycyny estetycznej może się okazać, że nasza skóra jest zbyt wiotka i wykonanie zabiegu nie będzie możliwe. Wtedy jednak z całą pewnością specjalista zaleci nam zabieg, który spowoduje, że nasza skóra stanie się gęstsza. 

 

Jak wygląda zabieg usuwania bruzd nosowo-wargowych?

Tego rodzaju zabieg jest bardzo nieinwazyjny i bezbolesny. Każdy pacjent, który korzysta z usuwaniu bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym poddawany jest miejscowemu znieczuleniu, które ma sprawić, że zabieg będzie dla nas jak najbardziej przyjemny. Kwas jest wprowadzany w odpowiednio wybrane przez specjalistę miejsca. Używa się do tego ampułkostrzykawki z bardzo cienką igłą. Następnie lekarz odpowiednio modeluje wypełnienia, by osiągnąć efekt gładkiej skóry. Całość zabiegu trwa około 60 minut.

Pacjent pierwsze efekty może zauważyć już po zakończeniu trwania zabiegu. Jednak warto pamiętać, że chwilę po takim obciążeniu dla naszej skóry jakim jest usuwanie bruzd nosowo-wargowych nasza twarz może być opuchnięta czy lekko czerwona, a czasami mogą pojawić się siniaki w miejscach nakłuwania, dlatego jeśli chwilę po zakończeniu zabiegu coś nam się nie spodoba to nie trzeba się tym przejmować, bo to tylko chwilowe objawy. Znikają one bardzo szybko, szacuje się, że nie są widoczne już po kilku dniach i to właśnie wtedy będzie można zauważyć końcowy efekt.

Jak często należy powtarzać zabieg?

Tak jak wyżej informowaliśmy pierwsze efekty widać od razu po zakończeniu zabiegu, jednak jak przy każdym leczeniu medycyny estetycznej, aby utrzymać dłuższy efekt trzeba powtarzać kuracje. Po pierwszym zabiegu należy go powtórzyć po upływie około trzech czy czterech miesięcy.

Efekt utrzymuje się od pół do roku czasu, więc jeśli chcemy by nasza twarz dłużej utrzymywała gładki wygląd powinniśmy zabieg powtarzać. Częstotliwość powtórzeń ustali nasz lekarz biorąc pod uwagę indywidualne cechy naszej skóry.

Jakie są przeciwwskazania?

Mimo tego, że zabieg wypełniania bruzd-nosowych nie jest inwazyjny, ponieważ tak jak wyżej pisaliśmy, kwas hialuronowy występuje w naszej skórze naturalnie i organizm przyjmuje go doskonale to są jednak przeciwwskazania do wykonywania takiego zabiegu. Nie powinny wykonywać go osoby, które:

  • Mają skórę ze skłonnością do pojawiania się blizn, wtedy jest duże prawdopodobieństwo, że zamiast stworzyć na naszej twarzy piękny efekt, powstaną szpecące blizny,
  • Są w trakcie infekcji opryszczki lub mają trądzik, wtedy istnieje możliwość zainfekowania miejsca wkłucia,
  • Mają zmniejszoną odporność, która nie obroni nas przed infekcjami po nakłuciu,
  • Przyjmują na stałe leki: przeciwkrzepliwe, rozrzedzające krew, mogą one spowodować krwawienie podczas trwania zabiegu,
  • Są w trakcie trwania innych zabiegów laserowych czy takich polegających na ścieraniu martwego naskórka. Zaliczają się też do tego peelingi oraz wszystkie te kuracje, w których używane są wypełniacze,
  • Są poniżej 18 roku życia,

Ile kosztuje zabieg usuwania bruzd nosowo-wargowych?

Jak przy każdym rodzaju zabiegów medycyny estetycznej cena znacząco się różni. Jeśli chcemy wykonać zabieg usuwania bruzd nosowo-wargowych w popularnej klinice będzie on zdecydowanie droższy, jednak zawsze jej sława jest przełożeniem na efekt usługi. Ceny zaczynają się od 500zł i rosną do około 1300zł.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Jeśli chcemy, by efekt zabiegu wypełniającego bruzdy nosowo-wargowe utrzymywał się jak najdłużej powinniśmy dbać o naszą skórę również w domu. Przede wszystkim na jakiś czas zrezygnujmy z makijażu. Ważne jest by schładzać nakłuwane miejsca, w tym też policzki i okolice ust, powoduje to szybsze znikanie opuchlizny. Powinniśmy też zrezygnować z efektywnych ćwiczeń i unikać nadmiernego ciepła, co za tym idzie nasłoneczniania oraz chłodu. Spytajmy się również lekarza o specjalny krem kojący, co spowoduje szybszy powrót skóry do normalności.

 

Więc jeśli poszukujesz zabiegu, który skutecznie usunie bruzdy nosowo-wargowe to zdecydowanie kuracja z użyciem kwasu hialuronowego jest tym czego poszukujesz. Dzięki temu na nowo będziesz mógł się cieszyć promiennym wyrazem twarzy, odmłodzeniem oraz gładką skórą!

Wolumetria twarzy - najważniejsze informacje

Wolumetria twarzy kwasem hialurnowym

Cena 700 zł
Czas zabiegu 45 minut
Znieczulenie Tak
Zdolność do pracy miejscowe
Sugerowana seria 1 zabieg
Czas utrzymywania się efektów 12-18 miesięcy
Umów wizytę
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek – Piątek 9:00 – 20:00

Sobota – Niedziela 10:00-21:00

Wolisz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?