Nici liftingujące PDO haczykowate

Cena zabiegu: od 1400 zł

Nici liftingujące są znane już od wielu lat, gdyż wykorzystywano je w podczas precyzyjnych operacji w chirurgii plastycznej. Metoda ta polega na wprowadzeniu nici pod skórę. Takie działanie ma na celu jej podniesienie i zniwelowanie opadania tkanek, które jest efektem nieuniknionego procesu starzenia się.

Spis treści

Nici liftingujące, haczykowate

Nici liftingujące nie tylko poprawiają kontur twarzy poprzez podniesienie skóry, ale także pobudzają jej naturalne procesy regeneracyjne, co prowadzi do poprawy jędrności i elastyczności. Metoda ta znajduje zastosowanie u pacjentów chcących odmłodzić swój wygląd i podnieść skórę twarzy- w szczególności w okolicach żuchwy, linii brwi, policzków i czoła. Nici są skuteczne również w poprawie wyglądu skóry szyi i dekoltu. Nici PDO wykonane są z polidioksanonu, substancji, która od wielu lat wykorzystywana jest do produkcji wchłanialnych nici chirurgicznych. Innym rodzajem nici liftingujących są nici APTOS, które wyoknane są z polikaprolaktonu i cząsteczek kwasu L-polimlekowego. 

Rodzaje nici PDO

Jeżeli zależy Ci na szybkim i bezbolesnym poprawieniu wyglądu skóry twarzy oraz jej owalu warto rozważyć zabieg liftingujący z użyciem nici PDO. Zabiegi z zastosowaniem nici PDO zostały spopularyzowane w Korei i w krótkim czasie zyskały na dużej popularności ze względu na spektakularne efekty. Stopniowe rozpuszczanie nici liftingujących stymuluje syntezę kolagenu, fibroblastów, a także angiogenezę. Najczęściej wyróżnia się dwa rodzaje nici PDO proste i haczykowate.

Nici PDO proste 

Nici PDO proste (biorewitalizujące, biostymulujące) stosowane podczas zabiegu to syntetyczne włókna zbudowane z jednej lub kilku wiązki. Ich cechą charakterystyczną jest prosta i jednolita powierzchnia, na której nie znajdują się żadne zagłębienia. Nici PDO proste w płynny sposób przechodzą przez tkanki, co eliminuje ryzyko urządzenia struktur podczas zabiegu ich implantacji. Nici PDO nie posiadają pirogennych oraz antygenowych. Jest to doskonała alternatywa dla zabiegów liftingujących tj. HIFU czy wolumetria kwasem hialuronowym itp. 

Nici PDO haczykowate

Nici haczykowate to innowacyjny system nici liftingujących wzbogacony o mikroskopijne haczyki umieszczone gęsto wokół nich w dwóch kierunkach. W odróżnieniu od klasycznych nici liftingujących nici haczykowate są grubsze, dzięki temu uzyskany efekt jest spotęgowany. Rezultat zabiegu  jest widoczny natychmiast. Nici haczykowate skutecznie wygładzają zmarszczki, a dodatkowo przywracają utracony kontur twarzy.

 

Wprowadzone podskórnie nici haczykowate tworzą pewnego rodzaju szkielet czy rusztowanie dla tkanek. W efekcie podtrzymują tkanki, które na nich spoczywają. Po upływie około 14 dni od wykonania zabiegu liftingującego rozpoczyna się proces biostymulacji skóry. Wszystko dzieje się za sprawa polidioksanonu, z którego zostały wykonane nici. Jest to substancja bezpieczna dla zdrowia człowieka, a po wszczepieniu nici w skórę ulega hydrolizie. Tak powstają substancje obojętne dla naszego organizmu, czyli woda i dwutlenek węgla.

 

Dzięki stymulacji procesów regeneracji dochodzi do produkcji nowych włókien endogennego kolagenu, elastyny, a także zwiększa się ilość kwasu hialuronowego. Takie procesy sprawiają, że następuje widoczna poprawa napięcia i jędrności skóry. Nici liftingujące rozpadają się około 12 miesięcy, ale efekty mogą utrzymać się nawet do dwóch lat.

Jak przebiega zabieg wszczepienia nici liftingujących?

Przed wykonaniem zabiegu wszczepienia nici liftingujących powierzchnia skóry smarowana jest kremem znieczulającym, który pomaga zmniejszyć dyskomfort podczas wykonywania niewielkich nakłuć. Do implantacji gładkich nici PDO wykorzystuje się podwójnie szlifowane igły pokryte silikonem, natomiast do haczykowatych kaniule łódeczkowe. Po wprowadzeniu nici liftingujących zaciąga się je. W wyniku tego haczyki zakotwiczają się na tkankach. Efekt mechanicznego uniesienia zwiotczałych tkanek jest widoczny natychmiast.

Po przeprowadzonym zabiegu skóra pacjenta może być lekko zaczerwieniona, a w niektórych miejscach opuchnięta. Czasami w miejscach wkłuć pojawiają się niewielkie krwiaczki lub siniaki. Przez około dwa tygodnie okolice, w których przebiegają nici mogą być tkliwe. W tym czasie pacjent może odczuwać w tych miejscach nierówności oraz asymetrię, jednak po ok. 14 dniach zjawisko to przychodzi naturalnie. Po zabiegu z użyciem nici liftingujących pacjent musi zastosować się do kilku ważnych wytycznych m.in. spać na wznak, ograniczyć mimikę twarzy, nie masować miejsc, w których był wykonany zabieg oraz czasowo zaprzestać uprawiania sportu. Konieczne jest stosowanie wysokiej ochrony UV.

Kto powinien zdecydować się na zabieg z użyciem nici liftingujących PDO i haczykowych?

Ten rewelacyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej jest wykonywany u obu płci i pozwala uzyskać ten sam spektakularny efekt. Jest on wskazany osobom, którym zależy na przywróceniu utraconej jędrności i napięcia skóry. Wprowadzenie nici pod skórę w szybki sposób poprawia owal twarzy i odmładza wygląd. Zabieg będzie doskonałym rozwiązaniem dla pacjentów zmagających się z opadającymi tkankami w okolicy podbródka- pozwala zniwelować nieestetycznie wyglądający drugi podbródek.

Zabieg na opadające brwi 

Nici liftingujące są skuteczne w przypadku opadających brwi, poprawy konturu linii policzków, a także żuchwy. Dzięki tej metodzie skóra staje się odpowiednio nawilżona i dotleniona.

Ze względu na długi okres wchłaniania nici zabieg można wykonać dopiero  po upływie dwóch lat. Zapoczątkowane procesy stymulacyjne przyczyniają się do produkcji dużej ilości kolagenu, dzięki czemu skóra jest odpowiednio podtrzymywana. Nawet po rozpuszczeniu nici można zauważyć jej lepszą kondycję. Ponadto proces starzenia skóry jest znacznie wolniejszy, co pozwala cieszyć się zdrowym i świeżym wyglądem twarzy przez długi czas.

Nici liftingujące PDO haczykowate - Podsumowanie

Nici liftingujące PDO haczykowate Wrocław
Cenaod 1400 zł
Czas zabiegu60 minut
Znieczulenieznieczulenie miejscowe
Zdolność do pracyTak
Sugerowana seria1 zabieg
Czas utrzymywania się efektów12-18 miesięcy
Umów wizytę
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek – Piątek 9:00 – 20:00

Sobota – Niedziela 10:00-21:00

Wolisz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?