Lipoliza iniekcyjna

Cena zabiegu: od 400 zł

Lipoliza iniekcyjna jest skutecznym zabiegiem zakresu medycyny estetycznej, mającym na celu redukcję tkanki tłuszczowej. Jest to nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki ciesząca się dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i  mężczyzn. Celem zabiegu jest likwidacja komórek tłuszczowych. To skuteczny sposób, aby bez operacyjnie i trwale pozbyć się tkanki tłuszczowej. To doskonała alternatywa dla chirurgicznych zabiegów, które są obarczone wieloma powikłaniami.

Spis treści

Czym jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna polega na podaniu bezpośrednio w tkankę tłuszczową preparatu zawierającego fosfatydylocholinę lub kwas deoksycholowy. Fosfatydocholina PPC to naturalny składnik, który znajduje się w naszym organizmie. Określany jest jako lecytyna. Od wielu lat znajduje zastosowanie w leczeniu zatorów tłuszczowych. Dodatkowo wykazuje właściwości redukujące lipidów we krwi. W wyniku podania fosfatydylocholiny i deoksycholatu do tkanki tłuszczowej dochodzi do rozpadu trójglicerydów, które w wyniku przemiany materii są wydalane z organizmu.

Kto powinien zdecydować się na zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Zabieg ten skierowany jest dla pacjentów z normalną wagą lub posiadających delikatną nadwagę, która pomimo wykonywania ćwiczeń fizycznych, a także diety nie może być zredukowana. Llipoliza iniekcyjna przynosi rewelacyjne efekty w usuwaniu miejscowych otłuszczeń zlokalizowanych na brzuchu udach i plecach.

Bezpośrednim wskazaniem do zabiegu są miejscowe otłuszczenia ciała. Zabieg wykonywany jest u pacjentów posiadających miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową również na podbródku, brzuchu, boczkach, udach, pośladkach, nad kolanami, a także w obszarze pach.

Na czym polega zabieg?

Przed zakwalifikowaniem pacjenta do zabiegu przeprowadzany jest wywiad lekarski, podczas którego specjalista zbiera informację dotyczącą przebytych i obecnych chorób, a także uczuleń. Przed przystąpieniem do redukcji tkanki tłuszczowej na wybrane obszary ciała nakładany jest środek znieczulających. Do zabiegu wykorzystuje się bardzo cienkie igły, w związku z czym wywołują one jedynie minimalne dyskomfort. Po dezynfekcji skóry następuje wstrzykiwanie preparatu we wcześniej zaznaczone miejsca. W miejscu iniekcji może pojawić się zaczerwienienie, a także uczucie pieczenia, jednak nie jest to powód do niepokoju, gdyż ustąpi samoistnie. Po wykonanej lipolizie iniekcyjnej na wybranych obszarach ciała może pojawić się niewielki obrzęk, a także utrzymujące się zaczerwienienie, które może być bolesne. Zdarza się, że występuje również swędzenie lub pojawiają się niewielkie krwiaki. Są to normalne objawy wynikające z rozpadu komórek tłuszczowych. Zaletą zabiegu jest to, że po lipolizie iniekcyjnej pacjent może powrócić do pełnej aktywności. W celu uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów w określonych odstępach czasowych. To doskonały zabieg uzupełniający dietę, a także zabiegi drenujące.

Jakie są efekty zabiegu?

Dzięki lipolizie iniekcyjnej można stracić kilka centymetrów w obwodzie, poprawić metabolizm komórek skóry, poprawić jej odżywianie, pobudzić regenerację skóry, a także przyczynić się do lepszego mikrokrążenia.

U kogo zabieg nie może zostać wykonany?

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża oraz okres karmienia piersią, zaburzenia krzepnięcia krwi, otyłość, występowania alergii na składniki zawarte w preparacie, padaczka, a także schorzenia obejmujące wątrobę i nerki, a także aktywne infekcje skórne obszarze zabiegowym.

Lipoliza iniekcyjna - Podsumowanie

Lipoliza iniekcyjna Wrocław
Cenaod 400 zł
Czas zabiegu30-45 minut
Znieczuleniemaść znieczulająca
Zdolność do pracyTak
Sugerowana seria4-5 zabiegów
Czas utrzymywania się efektów6-12 miesięcy

Źródła naukowe:

Umów wizytę
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek – Piątek 9:00 – 20:00

Sobota – Niedziela 10:00-21:00

Wolisz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?