Piękne dłonie mogą być doskonałą wizytówką każdej kobiety. Wiele osób uważa, że po dłoniach można odgadnąć wiek kobiety. Z upływem czasu skóra naszych dłoni zaczyna się zmieniać. Pojawiają się typowe oznaki starzenia skóry: zmarszczki dłoni, utrata napięcia i jędrności, przebarwienia skór rąk. Skóra staje się cieńsza, przez co nasze ręce tracą młodzieńczy wygląd. Z tego powodu kobiety często decydują się ukrywać dłonie, co negatywnie wpływa na samoocenę.
Czy można coś z tym zrobić? Czy są zabiegi, które mogą odmłodzić dłonie? Czy jestem w stanie poprawić wygląd rąk? Jeśli kiedykolwiek zadałaś sobie, któreś z tych pytań to mamy dla Ciebie świetną wiadomość, można! Doświadczony lekarz medycyny estetycznej, w pierwszym etapie dokładnie oceni z jakimi problemami zmaga się skóra naszych dłoni i jakie zabiegi pozwolą odzyskać ich naturalny blask.
Dzięki właściwie dobranym zabiegom medycyny estetycznej Twoje dłonie będą wyglądać znów pięknie. Skóra dłoni zostanie pozbawiona zmarszczek, stanie się rozświetlona, nawilżona i odzyska jędrność i napięcie. Poniżej przedstawimy przykładowe zabiegi, które wykonujemy w celu odmłodzenia dłoni.
Mezoterapia igłowa na skórę dłoni
Jednym z najbardziej popularnych zabiegów mających na celu regeneracje i poprawę wyglądu skóry jest mezoterapia igłowa. Zabieg ten wykonywany jest często nie tylko w Polsce, lecz również w całej Europie i na świecie. Niewątpliwą zaletą są zauważalne efekty, możliwość doboru odpowiedniego preparatu z aktywnymi substancjami do potrzeb pacjenta. Mezoterapia igłowa pozwala na wygładzenie i nawilżenie suchej skóry dłoni i rąk. Zabieg polega na podaniu płytko, najczęściej śródskórnie wybranego preparatu (nazywanego również koktajlem do mezoterapii, gdyż zwykle zawiera wiele aktywnych substancji tj. kwas hialuronowy, aminokwasy, peptydy, witaminy). Zwykle mezoterapię wykonujemy po grzbietowej stronie ręki, gdyż tam najbardziej widoczne są oznaki starzenia się skóry.
Preparaty, które mają skuteczne działanie w przypadku mezoterapii dłoni i rąk:
- StretchCare
- NCTF 135HA
- Cytocare
- SuneKos
Najlepsze rezultatyuzyskujemy wykonując zabieg w serii, wtedy efekty zabiegu są w pełni satysfakcjonujące. Zwykle terapia regenerująca skórę ok. 3-5 zabiegów wykonywanych w odstępach 2-3 tygodniowych. Następnie warto wykonać profilaktycznie zabieg co 2-3 miesiące, żeby zapobiegać postępowaniu procesów starzenia.
Kwas hialuronowy na dłonie
Dzięki swoim właściwością wiązania cząsteczek wody kwas hialuronowy doskonale sprawdza się w rewitalizacji dłoni. Nadaje on prawidłowe napięcie i nawilżenie skóry, wygładza zmarszczki dłoni, nadaje im naturalnie młody wygląd. W przypadku rąk i dłoni stosowane są preparaty zawierające nieusieciowany kwas hialuronowy jak i usieciowany kwas hialuronowy (jednak zwykle o niskim stopniu sieciowania). Często stosuje się tutaj preparaty określane jako Skinbooster. Przykładem preparatów z usieciowanym kwasem hialuronowym mogą być:
- Neuvia Rheology (22 mg/ml kwasu hialuronowego, delikatnie usieciowany)
- Restylane Vital (20 mg/ml kwasu hialuronowego, delikatnie usieciowany)
- Restylane Vital Light (12 mg/ml kwasu hialuronowego, delikatnie usieciowany)
- Juvederm Volite(12 mg/ml kwasu hialuronowego, delikatnie usieciowany, technologia Vycross)
Równie często stosowane są preparaty z nieusieciowanym kwasem hialuronowym:
- Neauvia Hydro Deluxe
Odmładzanie dłoni hydroksyapatytem wapnia
Hydroksyapatyt wapnia znajduje zastosowanie w medycynie estetycznej m.in. jako wypełniacz stymulujący syntezę kolagenu (ang. Colagen stimulating filler). Mikrosfery hydroksyapatytu wapnia zawieszone są w żelowym nośniku, który składa się głównie z bufora fosforanowego gliceryny. Pobudza on fibroblasty (komórki tkanki łącznej znajdujące się m.in. w naszej skórze) do produkcji włókien kolagenowych, proteoglikanów i innych białek macierzy międzykomórkowej, które odpowiadają za nadanie skórze prawidłowego napięcia i nawilżenia.
Przykładami preparatów zawierających hydroksyapatyt wapnia są:
- Radiesse
- Crystalys