Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym

Wolumetria i modelowanie konturu twarzy

Spis treści

Modelowanie konturu i wolumetria twarzy kwasem hialuronowym

Czym jest wolumetria twarzy? Najprościej mówiąc, jest to modelowanie twarzy, które pomija użycie skalpela. Zabieg wolumetrii przeprowadzany jest w gabinetach medycyny estetycznej. Podczas zabiegu wykorzystywany jest kwas hialuronowy, który pozwala na przywrócenie właściwego owalu twarzy, poprawia jędrność i gęstość skóry, a także pozwala na dokonanie niewielkich korekt nosa, ust oraz kości policzkowych. Dla kogo przede wszystkim przeznaczony jest ten zabieg i jakich efektów można się po nim spodziewać?

Na czym polega wolumetria twarzy?

Modelowanie konturów twarzy, a także nieznaczne korygowanie jej elementów, możliwe jest bez użycia skalpela. Takie efekty możesz osiągnąć poprzez zastosowanie zabiegu wolumetrii twarzy kwasem hialuronowym. Kwas ten wypełnia zapadniętą skórę, przywraca jędrność oraz zwiększa objętość tkanek miękkich. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest do modelowania policzków, skroni, żuchwy, a nawet podbródka.

Twarz po zabiegu wolumetrii wygląda naturalnie i młodo. Właśnie dlatego, zabieg ten cieszy się dużą popularnością. Zabieg wolumetrii wykonywany jest przy użyciu znieczulenia miejscowego. Następnie kwas hialuronowy za pomocą iniekcji wstrzykiwany jest na odpowiednią głębokość, aby odbudować utraconą wraz z wiekiem objętość tkanek. W zależności od części twarzy poddanej modelowaniu nakłucia są głębsze lub płytsze. Zwykle preparat jest podawany podskórnie lub nadokostnowo za pomocą specjalnej mikrokaniuli dermatologicznej. Po wykonaniu zabiegu zaleca się przez kilka dni unikania ekspozycji na promienie słoneczne.

Wolumetria twarzy – dla kogo?

Jakim osobom dedykowany jest zabieg wolumetrii twarzy kwasem hialuronowym? Przede wszystkim osobom, u których procesy starzenia się skóry stają się coraz bardziej widoczne. Zabieg wolumetrii pozwala zachować jędrność i elastyczność skóry, a co za tym idzie młody wygląd. Jest to zabieg mało inwazyjny, dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Zabieg wolumetrii twarzy kwasem hialuronowym poleca się przede wszystkim osobom, u których doszło do utraty objętości w obrębie twarzy, policzków. Objawami tego są opadające policzki, pojawienie się tzw. chomików, zmiana konturów twarzy.

Wolumetria znajduje zastosowanie w walce z zapadniętymi kośćmi policzkowymi, opadającymi policzkami oraz w przypadku ogólnego zwiotczenia skóry twarzy. Pozwala to na wykonanie niechirurgicznego liftingu twarzy. Wolumetria pozwala modelować twarz i przywrócić jej młodzieńczy wygląd bez konieczności wykonywania inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Właśnie dlatego wolumetria jest tak popularnym zabiegiem.

Wolumetria – efekty zabiegu

Jakich efektów możemy się spodziewać, wykonując zabieg wolumetrii twarzy? Przede wszystkim efekty widoczne są zaraz po zabiegu. Skóra twarzy wygląda młodziej przez to, że staje się jędrna, nawilżona i bardziej elastyczna. Policzki są prawidłowo uniesione i odtworzony zostaje ich prawidłowy kształt. Znikają tzw. chomiki (nadmiar wiotkiej skóry policzków gromadzący się w okolicy żuchwy, za linią marionetki), gdyż poprzez uzupełnienie objętości skóra unosi się do góry. Znikają drobne zmarszczki i bruzdy – często wolumetria pozwala niemal całkowicie wygładzić bruzdy nosowo-wargowe, które często decydujemy się wypełnić kwasem hialuronowym. Lifting twarzy kwasem hialuronowym jest metodą dającą bardzo dobre rezultaty i jednocześnie bardzo mało inwazyjną.

W miejscach iniekcji mogą pojawić się zaczerwienienia, które nie powinny nas niepokoić, mimo pojawienia się lekkiego obrzęku, a nawet bólu. Jak długo będą utrzymywały się efekty zabiegu wolumetrii? W zależności od miejsca poddanego konturowaniu z widocznych efektów możemy cieszyć się nawet do 18 miesięcy. Dzięki temu, że jest to zabieg nieinwazyjny, już następnego dnia możemy podjąć się dotychczasowych obowiązków dnia codziennego.

Wolumetria Wrocław

Zapraszamy na konsultacje do naszego centrum medycyny estetycznej Medeste Clinic, które jest zlokalizowane przy ul. Kłodzkiej 3A na Bielanach Wrocławskich. Niewątpliwą zaletą jest doskonały dojazd z centrum i południowych części Wrocławia. Bezpośrednio przed gabinetem dostępny jest duży prywatny parking dla pacjentów. W trakcie konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej określone zostaną wskazania do zabiegu wolumetrii. Więcej szczegółów dotyczących zabiegu można przeczytaj tutaj:

wolumetria modelowanie twarzy

Wolumetria kwasem hialuronowym Wrocław

Przeciwwskazania do wolumetrii

Jest to bezpieczny zabieg, któremu mogą poddawać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Pewna grupa osób nie powinna jednak korzystać z tego zabiegu. Mowa tu o osobach z chorobami autoimmunologicznymi, cierpiącymi na bielactwo i łuszczycę. Przeciwwskazaniem jest również ciąża, uczulenia na jakikolwiek składnik stosowanych preparatów oraz zapalenie i zakażenie skóry w miejscu zabiegu.

Ile kosztuje wolumetria?

Cena takiego zabiegu w naszym gabinecie waha się od 700 do 2100 zł w zależności od potrzeb pacjenta i ilości zużytego preparatu kwasu hialuronowego (zwykle 2-4 ml). Aktualną cenę zabiegu możecie Państwo sprawdzić w naszym cenniku medycyny estetycznej. Pamiętajmy o tym, by wybierać się zawsze do sprawdzonego gabinetu medycyny estetycznej. Zabieg wykonywany przez doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej jest w bezpieczny, jednak jego nieumiejętne wykonanie przez osoby bez odpowiednich kwalifikacji może dać efekty, z których nie będziemy zadowoleni.

 

wolumetria modelowanie twarzy

 

Źródła:
1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4293387/
2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21254807

 

Umów wizytę
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek – Piątek 9:00 – 20:00

Sobota – Niedziela 10:00-21:00

Wolisz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?