Przebarwienia skóry

Przebarwienia skóry: co warto wiedzieć?

Spis treści

Przebarwienia skóry to uciążliwy i dość częsty problem, który dla wielu z nas staje się przyczyną sporych kompleksów. Co warto wiedzieć na ten temat? W jaki sposób można walczyć z takimi przebarwieniami?

Przebarwienia skóry – znaczenie melaniny

Za problemy związane z zabawieniem naszej skóry odpowiada melanina – barwnik, który występuje zarówno w skórze, jak i w tęczówce. Jednym z głównych zadań melaniny jest zapewnianie naszej skórze odpowiedniej ochrony przed słońcem oraz promieniowaniem. Niestety, czasem pojawiają się tu spore problemy, co skutkuje uciążliwymi przebarwieniami. Nadmierna ilość lub brak melaniny to przyczyny takich problemów, jak piegi, ostuda czy plamy soczewicowate.

Co może powodować powstawanie przebarwień skóry?

Wiadomo, że oprócz silnego promieniowania, dla naszej skóry i jej barwy sporym zagrożeniem mogą się okazać różnego rodzaju stany zapalne oraz problemy z hormonami. Co można zrobić? Przebarwienia skóry to problem, z którym warto udać się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. W walce z uciążliwymi plamami mogą się okazać pomocne takie zabiegi jak peelingi, mezoterapia igłowa, mikrodermabrazja czy zabiegi z wykorzystaniem lasera.  Warto wykonać również zabieg z osoczem bogatopłytkowym, które reguluje funkcję melanocytów. Nie brak też w naszych aptekach profesjonalnych kosmetyków, których głównym celem jest właśnie usuwanie przebarwień. Należy pamiętać o stosowaniu kremów z odpowiednim filtrem UV.

Umów wizytę
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek – Piątek 9:00 – 20:00

Sobota – Niedziela 10:00-21:00

Wolisz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?