modelowanie sylwetki

Modelowanie sylwetki

Spis treści

Modelowanie sylwetki

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni marzą o smukłym i jędrnym ciele. W wielu przypadkach zdarza się czy pomimo stosowania diety oraz uprawiania sportu dodatkowe centymetry w niektórych miejscach nie chcą zniknąć.  Rozwój medycyny estetycznej sprawił, że miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej nie stanowi już żadnego problemu, gdyż można się jej skutecznie pozbyć w Medeste Clinic Wrocław poprzez wykonanie specjalistycznych zabiegów. Zabiegi modelujące sylwetkę pozwalają na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych części ciała, a ponadto w bezpieczny sposób wyszczuplają, redukują cellulit oraz przywracają utraconą jędrność skóry.

Czym jest modelowanie sylwetki?

Do gabinetu medycyny estetycznej zgłaszają się pacjenci borykający się z uciążliwym problemem nagromadzonej tkanki tłuszczowej, która pomimo stosowania odpowiednich diet i uprawiania aktywności fizycznej jest odporna na redukcję.
Niechciane komórki tłuszczowe zgromadzone są w tkance podskórnej, co pozwala na ich łatwe zniszczenie dzięki zastosowaniu odpowiednich metod m.in.:

  • kriolipolizy
  • lipolizy iniekcyjnej
  • metody HIFU (Liposonix)
  • liposukcji
  • mezoterapii igłowej

Decydując się na którąś z tych metod, należy pamiętać, że jest to zabieg modelujący, a nie odchudzający. Każdy zabieg modelowania sylwetki powinien być poprzedzony stosowaniem przez pacjenta odpowiedniej diety oraz ćwiczeniami. Jest to niezwykle ważne w uzyskaniu pożądanych i trwałych efektów zabiegów modelujących sylwetkę.

Zaletą nowoczesnych zabiegów wyszczuplających jest brak użycia skalpela i krótka rekonwalescencja, co nie wyklucza pacjenta z codziennej aktywności życiowej.

Kriolipoliza

Kriolipoliza to zabieg, który pozwala na pozbycie się tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela. Nazwa ta to połączenie wyrazu krio- oznaczającego lodowaty oraz lipolizy, która oznacza enzymatyczny proces rozkładu hydrolitycznego trójglicerydów. Jest to innowacyjny oraz bezbolesny zabieg polegający na wykorzystaniu zimna do skutecznej redukcji tkanki tłuszczowej.

Podczas wykonywania kriolipolizy dochodzi do zamrożenia komórek tłuszczowych, a w konsekwencji ich rozpadu. Proces ten obejmuje także transport lipidów z komórek tłuszczowych przez układ limfatyczny pacjenta. Zaletą tego zabiegu jest to, że dotyka on jedynek tkanek tłuszczowych i nie ingeruje w głębokie partie skóry, mięśni, a także nerwów. Cały proces odbywa się jedynie w miejscu, które zostało poddane kriolipolizie.

Kriolipoliza przebieg zabiegu

Zabieg kriolipolizy polega na wykorzystaniu specjalnego aplikatora próżniowego, który zasysa tkankę tłuszczową z danego obszaru ciała. Następnie dochodzi do schłodzenia komórek tłuszczowych, co w konsekwencji prowadzi do ich uszkodzenia i obumarcia. Komórki te są metabolizowane i usuwane przez organizm pacjenta. Cały zabieg trwa około godziny, a w celu uzyskania jak najlepszych efektów konieczne jest wykonywanie go etapami. Wraz z każdym przeprowadzonym zabiegiem tkanka tłuszczowa jest stopniowo redukowania, a efekty są bardziej widoczne i dłużej się utrzymują.

Efekty kriolipolizy są widoczne po około 30 dniach, jednak ostateczny rezultat będzie zauważalny po upływie 3 miesięcy. Taki czas jest potrzebny, aby uszkodzone komórki tłuszczowe zostały usunięte z organizmu pacjenta. Nagromadzona tkanka tłuszczowa jest usuwana w sposób naturalny w wyniku procesu metabolicznego zachodzącego organizmie pacjenta.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to popularny zabieg redukujący tkankę tłuszczową. Pozwala ona na nieinwazyjne i bezpieczne usunięcie zbędnego tłuszczu z określonych partii ciała. Lipoliza iniekcyjna może być wykonana w okolicach z nadmiernie rozwinięta tkanką tłuszczową np. podbródek oraz na większych obszarach ciała tj. pośladki uda, oraz brzuch. Zapraszamy do naszego gabinetu na zabieg lipolizy iniekcyjnej we Wrocławiu i na Bielanach Wrocławskich.

Na czym polega zabieg lipolizy?

Celem przeprowadzenia lipolizy iniekcyjnej jest rozpuszczenie tkanek tłuszczowych wewnątrz ciała. Jest to doskonała alternatywa dla popularnej liposukcji, czyli zabiegu operacyjnego odsysania tłuszczu. W niektórych przypadkach wykonanie lipolizy iniekcyjnej jest zabiegiem uzupełniającym po wcześniej wykonanej liposukcji, ponieważ pozwala usunąć nierówności na powierzchni skóry po przeprowadzonym zabiegu. Podczas zabiegu lipolizy iniekcyjnej lekarz medycyny estetycznej wstrzykuje precyzyjnie dobraną dawkę preparatu w określone miejsce na ciele pacjenta, gdzie nagromadzona jest tkanka tłuszczowa. Mieszanka ta ma za zadanie rozpuścić tkankę tłuszczową. Do zabiegu stosowany jest preparat

Po wstrzyknięciu substancja transportowana jest przez błony komórkowe aż do wnętrza komórek tłuszczowych, co skutkuje rozpadem trójglicerydów. Następnie związek wyżej wymienionych substancji jest transportowany razem z lipoproteinami do wątroby, w której dochodzi do ich rozkładu i wydalenia z organizmu. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po upływie około 3 tygodni, ale już po pierwszej wizycie można zauważyć redukcję nawet 2 do 4 cm w obwodzie danej partii ciała. Po przeprowadzeniu lipolizy iniekcyjnej można wyczuć, że powierzchnia skóry jest gładsza, a cellulit zredukowany. W celu uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów w ilości 3-4 wykonywanych w określonych odstępach czasowych co 4 tygodnie.

lipoliza iniekcyjna

 

 

Modelowanie sylwetki metodą HIFU

Kolejnym zabiegiem pomagającym w uzyskaniu wymarzonej figury jest zabieg HIFU. Jest on skierowany dla pacjentów, którzy chcą w nieinwazyjny i bezpieczny sposób wymodelować sylwetkę. Do metody HIFU wykorzystuje się urządzenie, którego działanie oparte jest na technologii HIFU – high intensity focused ultrasound. Oznacza to zogniskowaną falę ultradźwiękową, która podgrzewa tkanki, co skutkuje ich obkurczeniem i powstaniem mikrouszkodzeń w tkance podskórnej i skórze. Dzięki niemu następuje  uszkodzenie i obkurczenie komórek tłuszczowych w tkance podskórnej i pobudzenie produkcji nowego kolagenu w skórze właściwej. Modelowanie sylwetki jest możliwe poprzez działanie fali ultradźwiękowej, która podgrzewa miejscowo komórki tłuszczowe do temperatury 65-75 stopni Celsjusza. Przykładem urządzenia wykorzystującego HIFU do redukcji tkanki tłuszczowej jest Liposonix. Metoda HIFU doskonale pozwala na skuteczne modelowanie sylwetki, ponieważ możemy działać selektywnie na te obszary, które wymagają redukcji tłuszczu o jednocześnie zwiększenia napięcia skory.

Efekty modelowania sylwetki HIFU

Efekty zabiegu przeprowadzonego w Medeste Clinic widoczne są już po pierwszej wizycie, a jego dodatkową zaletą jest brak rekonwalescencji. W zależności od miejsca poddanego zabiegowi cała procedura może trwać od 30 minut do 2 godzin. Optymalne efekty metody HIFU są widoczne po około 3 miesiącach. Zabieg HIFU skierowany jest dla pacjentów, którzy chcą podnieść oraz poprawić napięcie skóry brzucha, wymodelować kolana, wysmuklić uda oraz wymodelować łydki i boczne części brzucha, czyli tzw. boczki. Jeśli szukają Państwo zabiegu HIFU we Wrocławiu zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów.

modelowanie sylwetki hifu

 

 

Liposukcja

Liposukcja jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, który pozwala nieodwracalnie usunąć tkankę tłuszczową z określonych części ciała. Określana jest także jako „lipo-modelling” (czyli modelowanie) albo „lipo-sculpture” (od słowa sculpture oznaczającego rzeźbę) Jest to doskonała metoda wspomagająca u pacjentów, u których dieta i ćwiczenia fizyczne nie przyniosły oczekiwanego efektów. Z zabiegu odsysania tłuszczu korzystają kobiety oraz mężczyźni. Decydując się na liposukcję, należy pamiętać, że nie jest to zabieg odchudzający. Jest on zalecany pacjentom, którzy po uzyskaniu prawidłowej masy ciała wciąż borykają się z problemem nagromadzonej tkanki tłuszczowej np. na udach, brzuchu itd.innym wskazaniem jest modelowanie sylwetki.

Podczas wykonywania liposukcji możliwe jest przeszczepienie odessanego tłuszczu w inne miejsca, co pozwala nadać mu objętości. Taka czynność określana jest jako fat grafting lub lipofilling i stosuje się ją do powiększania biustu lub modelowania pośladków. Pobrany podczas liposukcji tłuszcz można wykorzystać do wypełniania blizn, zmniejszenia cieni pod oczami, spłycenia zmarszczek i odmłodzenia skóry twarzy.

Jak przebiega liposukcja?

Liposukcja jest zabiegiem, który może być wykonany w znieczuleniu ogólnym, jednak zazwyczaj przeprowadza się ją w znieczuleniu tumescencyjnym (rodzaj znieczulenia miejscowego). Odsysanie tłuszczu polega na wykonaniu niewielkich nacięć, przez które wprowadzana jest kaniula do liposukcji. Jednorazowo podczas liposukcji można usunąć nawet 5-6 l, co przekłada się na utratę 4,5 do 5,4 kg. To, co wyróżnia zabieg odsysania tłuszczu to jego trwałe efekty, gdyż tłuszcz usuwany jest na zawsze nawet w sytuacji, gdy dojdzie do zwiększenia wagi. Po przeprowadzonym zabiegu niewielkie nacięcia są zaszywane, a pacjent ubierany jest w specjalną odzież uciskową zapobiegająca powstawaniu krwiaków i obrzęków. Takie specjalistyczne ubranie pomaga również w przyspieszeniu procesu gojenia się, a ponadto zapobiega powstawaniu powikłań zakrzepowo-zatorowych.

modelowanie sylwetki

 

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg, który przynosi rewelacyjne efekty również w poprawie jędrności zwiotczałej skóry oraz redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej na podbródku, ramionach, brzuchu i pośladkach.
Zapraszamy na zabiegi mezoterapii igłowej we Wrocławiu, na Bielanach Wrocławskich i w Legnicy.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wstrzyknięciu preparatu zawierającego aktywne substancje. Zwykle wykonuje się liczne, płytkie wkłucia i podaje niewielką ilość substancji na punkt. Zabieg ten cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów Medeste Clinic, ponieważ już po kilku zabiegach sylwetka nabiera pożądanych kształtów. Mezoterapia igłowa stosowana w modelowaniu sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej polega na wstrzyknięciu w wybrane partie ciała preparatów zawierających m.in. fosfatydylocholinę lub L-karnityny. Czasami stosuje się koktajle składające z tych dwóch substancji z dodatkiem wyciągu z karczocha, krzemionki organicznej oraz oligoelementów.

Po wstrzyknięciu powyższych preparatów w skórę pacjenta fosfatydylocholina rozpuszcza komórki tłuszczowe, które następnie są transportowane do wątroby i poddane procesowi metabolizmu, a w efekcie wydalone z organizmu pacjenta. Mezoterapia igłowa może być przeprowadzone w celu wymodelowania brzucha, boczków, pośladków, ud, bryczesów i kolan.

 

 

 

Umów wizytę
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek – Piątek 9:00 – 20:00

Sobota – Niedziela 10:00-21:00

Wolisz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?