mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa – dla kogo i czy warto?

Spis treści

W rezultacie działania czynników zewnętrznych –  promieni UV, słonej i chlorowanej wody, dymu papierosowego oraz klimatyzacji w skórze zachodzą zmiany, które sprawiają, że staje się odwodniona i pogrubiała, traci jędrność i wymaga specjalnej pielęgnacji. Niestety kremy stosowane na skórę dostarczają składniki odżywcze i regeneracyjne wyłącznie do najbardziej zewnętrznej warstwy skóry – naskórka, co może okazać się w wielu przypadkach niewystarczające. Idealnym sposobem dostarczania substancji nawilżających i odżywczych w głębsze części skóry są zabiegi mezoterapii igłowej.

Jak przebiega mezoterapia igłowa?

Zabiegi mezoterapii iniekcyjnej polegają na podawaniu śródskórnie preparatów nawilżających na bazie kwasu hialuronowego lub specjalnych preparatów regeneracyjnych i odżywczych – koktajli zwierających aminokwasy i witaminy. Zabieg nawilża odwodnioną skórę, dzięki czemu zyskuje ona sprężystość oraz jędrność, staje się bardziej odżywiona i napięta. Odzyskuje swój naturalny blask i młodszy wygląd.

Jak często powtarzać zabieg mezoterapii?

Zabiegi mezoterapii igłowej są mało inwazyjne oraz polegają na licznych i precyzyjnych ukłuciach bardzo cienką igiełką po uprzednim dokładnym demakijażu i dezynfekcji skóry. Zabiegi można przeprowadzać w obszarze skóry twarzy, szyi i dekoltu. Mezoterapia igłowa pozwala uzyskać poprawę elastyczności i nawilżenia skóry już po pierwszym zabiegu, ale w celu utrzymania uzyskanych efektów zaleca się powtarzanie tego zabiegi co około pól roku.

 

Mezoterapii igłowa Wrocław

Do wskazań do zabiegów mezoterapii należą miedzy innymi utrata jędrności skóry, przebarwienia, skóra wiotka i odwodniona. Dobór odpowiedniego preparatu uzależniony jest od pożądanego efektu, dlatego w Centrum Medycyny Estetycznej Medeste Clinic oferujemy zabiegi mezoterapii igłowej w pełni dostoswane do indywidualnych potrzeb naszych pacjentów.

 

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

  • skóra odwodniona, wiotka, pozbawiona jędrności
  • przebarwienia
  • redukcja drobnych zmarszczek
  • wiotka skóra po oczami
  • utrata jędrności skóry twarzy, dekoltu i szyi

 

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • choroby nowotworowe
  • alergie i nadwrażliwość na składniki preparatów
  • zmiany zapalne skóry w obszarach iniekcji
Umów wizytę
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek – Piątek 9:00 – 20:00

Sobota – Niedziela 10:00-21:00

Wolisz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?