Dolina łez
Skóra w okolicach oczu jest bardzo wrażliwa i delikatna. W związku z tym jest podatna na powstawanie nieestetycznie wyglądających zmian w postaci worków i cieni pod oczami. Cienka skóra wokół oczu ma jedynie 0,5 mm grubości, a ponadto pozbawiona jest gruczołów łojowych. Te dwa czynniki sprawiają, że te okolice są znacznie bardziej narażone na procesy starzenia się.
Wielu pacjentów boryka się z problemem zasinień wokół oczu, które są wynikiem prześwitujących naczyń krwionośnych spod cienkiej skóry. Stosowanie domowych sposobów np. kremów do walki z doliną łez i cieniami pod oczami pozwala jedynie spowolnić procesy pogłębiania się tych nieestetycznych zmian, jednak nie rozwiążą one tego problemu na stałe. Do tego celu potrzebne są bardziej radykalne środki w postaci zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.
Czym jest i jak powstaje dolina łez oraz cienie pod oczami?
Dolina łez to długie i wąskie zapadnięcia skóry pod oczami. Nazwa ta nawiązuje do ich przebiegu, gdyż znajdują się w miejscu spływania łez. Ten defekt estetyczny biegnie od wewnętrznego kącika oka aż do środkowej części policzka. Dolna część zapadniętej skóry może przebiegać równolegle do fałdów nosowo-wargowych. Ten rodzaj zmian umiejscowionych wokół oczu sprawia, że twarz nabiera smutnego i zmęczonego wyrazu.
Dolina łez jest defektem spowodowanych zwiotczeniem skóry pod oczami. Wraz z wiekiem w tych okolicach zmniejsza się ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, dodatkowo mięśnie wiotczeją. W związku z powyższym dolina łez jest wynikiem naturalnego procesu starzenia się, który rozpoczyna się już po 25 roku życia. Problem ten może być wynikiem nieodpowiedniego trybu życia i niewłaściwej pielęgnacji okolic oczu. Za powstanie tego typu zmian odpowiadają także czynniki genetyczne, które determinują kształt twarzoczaszki.
Cienie pod oczami
Z pewnością wielu osób boryka się z problemem nieestetycznie wyglądających cieni pod oczami. Ten rodzaj zmian może mieć różny odcień, dodatkowo może mu towarzyszyć obrzęk i tzw. worki pod oczami.
Cienie pod oczami powstają w wyniku prześwitywania naczyń krwionośnych spod cienkiej skóry. W niektórych przypadkach zaciemnienie okolic oczu może być spowodowane indywidualnym układem twarzoczaszki lub pogorszenia stanu skóry w tych okolicach.
Bardzo często zasinienia są wynikiem głęboko osadzonych oczu, przesuszenia skóry, a także zaburzeń mikrokrążenia krwi w okolicach oczu. U niektórych pacjentów problem ten spowodowany jest zaburzeniami funkcjonowania wątroby lub nerek oraz zaburzeniami hormonalnymi.
Gabinet medycyny estetycznej Medeste Clinic Wrocław oferuje innowacyjne zabiegi poprawiające wygląd okolicy oczu oraz redukujące zmarszczki powiek.
Kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy to bezpieczny środek wykorzystywany do zabiegów zakresu medycyny estetycznej. Proces starzenia się i związane z tym zapadanie się skóry wokół oczu sprawia, że twarz wygląda na smutną. Zmęczone oczy dodają zbędnych lat, co przekłada się na złe samopoczucie. Na szczęście zabieg z użyciem kwasu hialuronowego przynosi rewelacyjnie efekty w wypełnianiu doliny łez. Preparat ten jest bezpieczny dla zdrowia pacjenta i na długi czas niweluje defekt estetyczny okolic oczu. Kwas hialuronowy wykorzystywany do wypełniania posiada odpowiednią plastyczność, a ponadto nie obciąża okolic oka, dzięki temu nie zachodzi ryzyko wystąpienia nadmiernego ucisku na naczynka krwionośne, a także limfatyczne, co przekładałoby się na powstanie obrzęków. Kwas hialuronowy umożliwia równomierne i precyzyjne ułożenie go w obrębie doliny łez. Preparat ten jest, wprowadzany podskórnie, poprzez wykorzystanie cienkiej kaniuli i trwa kilkanaście minut. W celu zmniejszenia dyskomfortu stosuje się znieczulenie miejscowe. Wykonanie tego zabiegu doskonale poprawia objętość okolic doliny łez, a ponadto kompleksowo odżywia skórę, ponieważ kwas hialuronowy wykazuje działanie nawilżające i odżywcze. Dzięki temu skóra wokół oczu staje się bardziej elastyczna i nabiera zdrowego wyglądu.
Wypełnianie doliny łez – Wrocław
Zabiegi mające na celu wypełnienie doliny łez są skierowane dla kobiet i mężczyzn borykających się z problemem zapadniętych obszarów pod oczami. Ze względu na swoją delikatność skóra w tym miejscu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. U niektórych pacjentów nieestetycznie wyglądające cienie pod oczami pojawiają się jedynie w kącikach oczu, ale z biegiem czasu mogą występować również na całym konturze oka. W efekcie oczy stają się podkrążone i zmęczone. Przeprowadzenie zabiegu pozwala na skuteczne wypełnianie doliny łez oraz spłyca drobne zmarszczki powiek dolnych To, co wyróżnia zabiegi z zakresu medycyny estetycznej z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego to uzyskanie naturalnego efektu estetycznego, przy jednoczesnej poprawie jędrności skóry i przywróceniu utraconej objętości skóry twarzy.
Czas utrzymywania się uzyskanych efektów jest uzależniony od rodzaju zastosowanego wypełniacza. W dużej mierze wpływa na to jego gęstość i poziom usieciowania, jednak czas ten jest również podyktowany indywidualnym warunkowaniem organizmu. Zazwyczaj efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.
Mezoterapia na cienie pod oczami i zmarszczki powiek
Dużą popularnością w medycynie estetycznej cieszy się zabieg mezoterapii igłowej okolic oczu, który pomaga spłycić powstałe zagłębienia oraz zmarszczki. Zabieg ten pozwala uzyskać rewelacyjne efekty w redukcji cieni pod oczami oraz zasinień. Starannie złożony skład preparatów stosowanych do mezoterapii wyróżnia się swoimi właściwościami odżywczo rewitalizujący. Dzięki temu skóra w okolicach oczu staje się bardziej elastyczna, a także nabiera wypoczętego i świeżego wyglądu.
Do wykonania zabiegu wykorzystuje się mikroigły, które pozwalają na podskórne wprowadzeniem preparatu skutecznie rozjaśniającego cienie pod oczami. Przed przystąpieniem do wstrzykiwania stosuje się znieczulenie miejscowe zmniejszające dyskomfort podczas wykonywanych wkłuć. Pierwsze efekty można zauważyć już po jednym zabiegu, jednak wykonanie mezoterapii w kilku seriach pozwala uzyskać pełny efekt odmłodzenia okolic oka, zmniejszenia widocznych zasinień i obrzęków.
Laser frakcyjny CO2 w leczeniu cieni pod oczami i zmarszczek
Nieestetycznie wyglądające cienie pod oczami to problem wielu osób. Ten defekt sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną i smutną. Jeżeli jest to problem wynikający z niewyspania się to łatwo go rozwiązać poprzez odpowiednią dawkę snu, a także stosowanie kremów poprawiających mikrokrążenie w skórze.
Wraz z upływem czasu zapadające się tkanki sprawiają, że wygląd twarzy zmienia się, a poprzez utratę tkanki tłuszczowej w okolicach oczu powstają zaciemnienia. Utrata objętości skóry w tych okolicach może powodować również prześwitywanie naczyń włosowatych o sinym odcieniu. W takich przypadkach z pomocą przychodzi zastosowanie zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego CO2. Ten innowacyjny zabieg pozwala zwiększyć gęstość skóry. Metoda ta opiera się na zastosowaniu fal ultradźwiękowych, które pobudzają komórki skóry do regeneracji. W efekcie powstałe ubytki w podskórnej tkance tłuszczowej zostają uzupełnione, a skóra staje się wygładzona i jędrna. Rezultaty tego zabiegu utrzymują się około dwóch lat.
Radiofrekwencja mikroigłowa – skuteczny sposób na worki pod oczami
Radiofrekwencja mikroigłowa określana jest również jako termolifting. Jest to zabieg z zakresu medycyny estetycznej wykorzystywany do poprawy napięcia skóry, usuwania zmarszczek oraz blizn, a także rozstępów i przebarwień. Dzięki przeprowadzeniu radiofrekwencji mikroigłowej możliwe jest poprawienie mikrokrążenia okolic oczu. Celem zabiegu jest również stymulacja kolagenu, który pozwala zlikwidować cienie, obrzęk, zmarszczki oraz worki pod oczami. Radiofrekwencja mikroigłowa skutecznie poprawia jędrność i napięcie. Już po pierwszej wizycie widać odświeżenie i odmłodzenie skóry w okolicach oczu. Podczas zabiegu specjalista wykorzystuje specjalną głowicę wyposażoną liczne mikroigły o regulowanej długości od 0,5 mm do 3 mm, którymi wykonuje nakłucia skóry na odpowiedni głębokości. W momencie, gdy igła znajduje się w skórze, następuje podgrzanie tkanek. Po przeprowadzonym zabiegu na skórę twarzy stosuje się specjalne serum rewitalizujące, którego celem jest przyspieszenie odbudowy tkanek.
Osocze bogatopłytkowe na powieki i cienie pod oczami
Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego zrzeszają coraz większą grupę zwolenników. Jest to wynikiem ich wysokiego bezpieczeństwa oraz uzyskaniem rewelacyjnych efektów w poprawie wyglądu skóry. W celu wykonania zabiegu konieczne jest pobranie własnej krwi pacjenta, która poddana zostaje odwirowaniu. Dzięki temu możliwe jest odseparowanie osocza i płytek krwi od pozostałych elementów morfotycznych. Uzyskane osocze aplikowane jest techniką mezoterapii igłowej.
Okolice oczu są bardzo wrażliwe, dlatego bardzo łatwo reagują na podanie znieczulenia. W wyniku tego pacjent nie odczuwa dyskomfortu związanego wykonywanym zabiegiem. Osocze bogatopłytkowe skutecznie poprawia elastyczność, strukturę oraz gęstość skóry. Zabieg skierowany jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy chcą wygładzić zmarszczki oraz odmłodzić skórę okolic oczu. W celu uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów.
Zanieczyszczenia powietrza, nieodpowiedni styl życia, stosowanie używek, niewystarczająca ilość snu oraz ekspozycja na słońce to czynniki, które przyspieszają procesy starzenia się skóry. W związku z tym nawet w młodym wieku można zmagać się nieestetycznymi defektami na delikatnej skórze twarzy, dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja i wczesne reagowanie na powstające zmiany skórne.
Usuwanie cieni pod oczami i wypełnianie doliny łez w okolicy Wrocławia
W gabinecie Medeste Clinic Wrocław Oferujemy wykonanie zabiegów rewitalizacji okolic oczu pozwalających na skuteczne poprawienie wyglądu cienkiej i zwiotczałej skóry powiek. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta możliwe jest wykonanie zabiegu, który niweluje problem nieestetycznie wyglądających cieni i zasinienie wokół oczu, ciemnych podkówek oraz worków pod oczami. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są wykorzystywane także do usuwania zmarszczek mimicznych w tych okolicach. Dobór konkretnej metody dobierany jest indywidualnie do stanu skóry pacjenta po wcześniejszej konsultacji lekarskiej.