osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe – skuteczny zabieg na zmarszczki

Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to modernistyczne rozwiązanie, którego zadaniem jest usunięcie zmarszczek pojawiających się na twarzy. Możemy się także spotkać z inną nazwą określającą ten zabieg-wampirzy lifting. Taki proces do świetna alternatywa dla pań, które przejmują się skutkami naciągnięcia skóry, poprzez spłycenia zmarszczek z wykorzystaniem botoksu. Zabieg przeprowadzany z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego staje się coraz bardziej popularny. Jak wygląda zabieg oraz jakie efekty jesteśmy w stanie uzyskać?

Jak działa osocze bogatopłytkowe?

Najważniejszą rzeczą jest fakt, że terapia osoczem bogatopłytkowym nie ma nic wspólnego z operacją chirurgiczną. Zabieg polega na wstrzyknięciu kilku dawek osocza bogatopłytkowego w skórę pacjentki. Taki proces ma skutkować jej rewitalizacją oraz odżywieniem. Osocze bogatopłytkowe to odpowiednio sporządzony preparat krwiopochodny. Tworzy się go poprzez wykorzystanie krwi osoby, która poddaje się zabiegowi. W osoczu bogatopłytkowym znajdziemy sporą ilość płytek krwi, które przeciwdziałają procesom regeneracyjnym.

Dla kogo zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Terapia ta to nie rozwiązanie, które jest zarezerwowane jedynie dla osób, które chcą usunąć zmarszczki. Poleca się je także pacjentom, którzy mają problemy z uszkodzonymi stawami czy ścięgnami. Jest to także bardzo dobre rozwiązanie, dla osób, które są nadwrażliwe na botoks.

Poprzez zastosowanie takiego zabiegu jesteśmy w stanie spłycić zmarszczki, które znajdują się w takich miejscach jak okolice nosa, czoła, oczu czy ust. W niektórych wypadkach będziemy także mieli możliwość usunięcia zmarszczek w obrębie dekoltu, szyi czy dłoni.

Czy zabieg ten jest przeznaczony jedynie dla pań? Odpowiedź brzmi nie, panowie, którzy mają problemy z łysieniem, również mogą się na niego zdecydować. Pobudzi on włosy do ich wzrostu oraz sprawi, że będą bardziej zagęszczone.

Jak wygląda zabieg z osoczem bogatopłytkowym?

Zabieg trwa około godziny, a jego cena waha się od 400 zł do 1200 zł. Na samym początku lekarz pobierze od pacjentki zwykle około 10-20 ml krwi. Następnie pobrana krew zostanie odwirowana, dzięki czemu osocze wraz z płytami krwi zostanie oddzielone od erytrocytów (czerwonych krwinek). Kolejnym krokiem jest dodanie substancji, której zadaniem jest pobudzenie trombocytów do produkcji cytokin. To właśnie one są odpowiedzialne za stymulację komórek.

Po przygotowaniu osocza, lekarz przejdzie do wykonania zabiegu, z użyciem jednej z dwóch metod. W przypadku mezoterapii dojdzie do bezpośredniego wprowadzenia preparatu do skóry za pomocą niewielkiej igiełki. Kiedy mamy do czynienia z wolumetrią, lekarz będzie podawał preparat liniowo, wedle zmarszczek.

Efekty osocza bogatopłytkowego

Efektem zabiegu jest pobudzenie skóry do regeneracji oraz odżywienia. Dodatkowo dochodzi do pojawienia się nowych włókien kolagenowych i elastynowych, naczyń krwionośnych, dzięki temu skóra staje się znacznie bardziej uelastyczniona, ujędrniona oraz ukrwiona. Wszelkie zmarszczki w widocznym stopniu ulegają spłyceniu. Takim efektem będziemy cieszyli się nawet przez okres około 6 miesięcy. Większość pacjentek, które zdecydowały się na wykonanie serii 3 zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zauważyło doskonałe efekty.

Osocze bogatopłytkowe Wrocław i Bielany Wrocławskie

W centrum medycyny estetycznej Medeste Clinic na Bielanach Wrocławskich mamy duże doświadczenie w wykonywaniu zabiegów z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego. Dojazd do gabinetu z Wrocławia jest bardzo dobry, a bezpośrednio przed gabinetem znajduje się duży parking specjalnie dla naszych pacjentów, także nie trzeba martwić się o miejsce do zaparkowania samochodu.

Udostępnij artykuł

Umów wizytę
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek – Piątek 9:00 – 20:00

Sobota – Niedziela 10:00-21:00

Wolisz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?