zabiegi spalające tłuszcz

4 najlepsze zabiegi wyszczuplające – pozbądź się zbędnych kilogramów

Czy warto zdecydować się na zabiegi wyszczuplające w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej? Pozbycie się zbędnych kilogramów, nie zawsze jest łatwe i może sprawić wiele trudności. Zwłaszcza jeśli się jest osobą po czterdziestym roku życia i ma się już nieco spowolniony metabolizm. Często brakuje również czasu na wystarczającą ilość ćwiczeń fizycznych, które pozwalają spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Gdy decydujemy się na bardzo restrykcyjne, drakońskie diety uzyskujemy co prawda oczekiwany spadek wagi, jednak już po krótkim czasie wraca ona do pierwotnej wartości lub jest nawet wyższa. Potocznie nazywane jest to efektem jojo, czyli inaczej mówiąc powrót do takiej samej wagi, co przed odchudzaniem, a nawet niekiedy jeszcze wyższej.

Zabiegi wyszczuplające w medycynie estetycznej

Jeśli pomimo licznych starań, prawidłowo ułożonej diety i regularnie wykonywanych ćwiczeń i sportu nie udaje Ci się pozbyć zbędnych kilogramów pomóc mogą zabiegi wyszczuplające z zakresu medycyny estetycznej. Nadmiar tkanki tłuszczowej jest częstym problemem z jakim pacjenci i pacjentki zgłaszają się do gabinetu medycyny estetycznej. Nierzadko mimo spadku masy ciała w wyniku przestrzegania diety i ćwiczeń w wybranych okolicach pozostaje tzw. oporny tłuszcz (ang. stubborn fat). Okolicami, w których często obserwujemy nadmierną ilość tkanki tłuszczowej są:

 • tłuszcz w okolicy podbródkowej – podwójny podbródek
 • fałd tłuszczu na brzuchu
 • gruby, otłuszczony, tzw. “byczy” kark lub bawoli kark
 • tłuszcz wokół pach, poduszeczki tłuszczu w okolicy pach
 • tłuszcz w okolicy nadkolanowej

Właśnie dlatego powstały liczne zabiegi, które mają za zadanie redukcję tkanki tłuszczowej pod nadzorem lekarza medycyny estetycznej, dermatologa lub chirurga plastycznego. W zależności od wskazań i oczekiwań pacjenta dostępne są zabiegi małoinwazyjne (np. lipoliza iniekcyjna), jednak w przypadku większych ilość tłuszczu i chęci uzyskania efektów szybko można zdecydować się na liposukcję (odsysanie tłuszczu). Do najczęściej wykonywanych zabiegów na spalenie tłuszczu możemy zaliczyć:

 • mezoterapia igłowa (Cellucare, Dermaheal LL)
 • lipoliza iniekcyjna (Aqualyx)
 • HIFU (rozbicie komórek tłuszczowych)
 • liposukcja (chirurgiczne odsysanie tłuszczu)

Mezoterapia igłowa na redukcje cellulitu i spalanie tkanki tłuszczowej

Mezoterapia igłowa polega na podskórnym podaniu substancji, które mają działanie lipolityczne, czyli pozwalają rozpuścić depozyty tłuszczu. Uwolnione kwasy tłuszczowe są następnie stopniowo wchłaniane i metabolizowane przez nasz organizm. Najczęściej stosowane substancje, które znajdują się w preparatach do mezoterapii to:

 • L-karnityna – która odpowiada za transport wolnych kwasów tłuszczowych i przyśpiesza ich metabolizm
 • Fosfatydylocholina – rozkłada trójglicerydy na cząsteczki glicerolu i wolne kwasy tłuszczowe
 • Deoksycholan (kwas deoksycholowy) – bierze udział w rozbijaniu komórek tłuszczowych

Zabiegi wyszczuplające z zakresu medycyny estetycznej dają widoczne rezultaty, jednocześnie są bezpieczne i dobrze tolerowane przez pacjentów. Do najczęściej stosowanym preparatów do mezoterapii igłowej w walce z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej możemy zaliczyć:

 • DermaHeal LL – to preparat, który pobudza spalanie tkanki tłuszczowej poprzez działanie lipolityczne i antycellulitowe. Skutecznie redukuje nagromadzone komórki tłuszczowe, a także zmniejsza i niweluje cellulit. Ponadto skutecznie napina skórę, dzięki czemu jest jędrna i sprężysta. W swoim składzie zawiera L-karnitynę, fosfatydylocholinę oraz peptydy mimetyczne.
 • Prostrolane Inner-B – preparat do redukcji miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej w skutek redukcji stężenia lipidów w komórkach tłuszczowych. Podawany jest w celu miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej i pobudzenia procesów lipolizy. W jego składzie znajduje się kwas hialuronowy oraz 4 peptydy, które nasilają rozpad tkanki tłuszczowej (Nanopeptyd-32, Pentapeptyd-43, Tripeptyd-41, Octapeptyd-11)
 • Revitacare CelluCare – to wyjątkowo zbilansowany preparat do mezoterapii igłowej przeznaczony do stosowania w nawet bardzo zaawansowanych przypadkach cellulitu, w którego skład wchodzą kwas hialuronowy, kofeina, i mikroelementy. Efektem zabiegów jest rozbicie i wygładzenie cellulitu, aktywowane procesów prowadzących do spalenia tłuszczy i poprawa wyglądu skóry.
 • RRS HA Cellutrix – zawiera niewielkie stężenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego oraz kompleks biostymulujący składający się z antyoksydantów, witamin, saponin, aminokwasów, lipolityków i mikroelementów. Stosowany jest do redukcji cellulitu, wygładzenia skóry i miejscowego spalania tłuszczu.
 • PB Serum – ten preparat stymuluje metabolizm lipidów, nasila degradację trójglicerydów w celu zmniejszenia objętości komórek tłuszczowych (adipocytów) w okolicach z nadmiernie nagromadzoną tkanką tłuszczową. Substancje aktywne to: Kolagenaza Col G / H PB220, Lipaza PB500, Liaza LYA PB72K

Czy mezoterapia igłowa i zabiegi wyszczuplające są bezpieczne? Tak, ponieważ w naszym gabinecie wszystkie zabiegi wykonywane są przez doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej, a każdy zabieg poprzedzony jest dokładną konsultacją podczas której określa się wskazania oraz przeciwwskazania do zabiegu. Mezoterapia jest zabiegiem małoinwazyjnym, który w zdecydowanej większości przypadków jest bardzo dobrze tolerowany.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem polegającym na wstrzyknięciu substancji o działaniu lipolitycznym (pobudzającym rozpad komórek tłuszczowych) w okolice gdzie znajduje się nadmiar tkanki tłuszczowej. Preparaty te są stosowane także w przypadku cellulitu, gdzie poprzez swoje działanie zmniejszają i wygładzają tkankę tłuszczową. Najczęściej w składzie preparatów do lipolizy iniekcyjnej znajdujemy deoksycholan oraz fosfatydylocholinę. W zależności od preparatu obecne są obie lub tylko jedna z wymienionych substancji. Podane substancje powodują postanie kontrolowanego, miejscowego stanu zapalnego, który ustępuje po kilku dniach. Te zabiegi wyszczuplające te charakteryzują się dużym bezpieczeństwem oraz wysoką skutecznością. Zwykle wykonuje się serię 3-4 zabiegów w odstępie 4 tygodni. Po zabiegu wskazany jest delikatny masaż okolić poddanych leczeniu. Po zabiegu może pojawić się obrzęk, nieznaczna bolesność, zaczerwienienie, zasinienie, świąd skóry.

Wskazania do lipolizy iniekcyjnej

Najczęstszymi wskazaniami do wykonania zabiegu lipolizy iniekcyjnej są:

 • nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy nadkolanowej, grube kolana
 • nadmiar tłuszczu w okolicy karku (bawoli kark)
 • tłuszcz na udach (bryczesy)
 • fałd tłuszczu na brzuchu
 • modelowanie sylwetki
 • ginekomastia
 • zabiegi wyszczuplające i modelujące sylwetkę
 • podwójny podbródek
 • cellulit
zabiegi wyszczuplajace
Zabiegi wyszczuplające tj. lipoliza iniekcyjna brzucha pozwalają skutecznie zredukować fałdy tłuszczu

Lipoliza iniekcyjna brzucha pozwala na pozbycie się zgromadzonej tam tkanki tłuszczowej. Już po kilku zabiegach widoczne jest zmniejszenie ilości tłuszczu oraz zmniejszenie się obwodu.

Preparaty do lipolizy iniekcyjnej

Wśród najczęściej stosowanym preparatów do lipolizy iniekcyjnej warto wymienić Aqualyx, który zawiera deoksycholan sodu. Po iniekcji dochodzi do uszkodzenia błony komórkowej adpiocytów i uwolnienia trójglicerydów i kwasów tłuszczowych, które następnie zostają metabolizowane wątrobie. Zabiegi wyszczuplające z zastosowaniem Aqualyxu dają bardzo dobre rezultaty, przy wysokim profilu bezpieczeństwa. Innym preparatem stosowanym do lipolizy iniekcyjnej jest LipoLax.

Źródła naukowe:

 1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2885771/
 2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6371720/
 3. https://journals.lww.com/prsgo/fulltext/2016/09000/injection_lipolysis_with_a_cocktail_of.30.aspx

Udostępnij artykuł

Umów wizytę
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek – Piątek 9:00 – 20:00

Sobota – Niedziela 10:00-21:00

Wolisz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?