Laserowy resurfacing twarzy i szyi

Cena zabiegu: 700 zł

Laserowy resurfacing twarzy i szyi jest bardzo skutecznym zabiegiem pozwalającym na wygładzenie zmarszczek i odmłodzenie skóry poddawanej zabiegowi. Upływające lata odznaczają piętno na skórze twarzy i szyi. Większość z nas chciałby tego uniknąć i stara się robić wszystko, aby zniwelować objawy starzenia się. Wraz z wiekiem następuje utrata zdolności regeneracyjnych komórek, a także utrudnienie transportu substancji odżywczych do skóry. Nowoczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej zyskują coraz większe grono zwolenników, gdyż skutecznie radzą sobie ze śladami upływającego czasu w postaci zmarszczek, blizn i nie tylko.

Spis treści

Niezwykle skuteczny laserowy resurfacing twarzy i szyi

Laserowy resurfacing twarzy i szyi to skuteczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który doskonale radzi sobie objawami starzenia się widocznymi na skórze twarzy szyi i dekoltu. Pozwala skutecznie usunąć problematyczne zmiany i wygładzić te okolice. Podczas zabiegu wykorzystuje się laser wyposażony w specjalną głowicę emitującą wiązkę światła, która przenika w głębsze warstwy skóry.

Zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie mogą pojawiać się niezależnie od wieku. Wyróżnia się zmarszczki mimiczne, grawitacyjne i starcze. Bardzo często zmiany te są wynikiem nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV. Te nieestetycznie wyglądające zmiany są wynikiem uszkodzenia okolic włókien kolagenowych i elastynynowych, co przekłada się na utratę ich właściwości. W wyniku tego powstają zmarszczki. Do powstawania zmarszczek mogą przyczynić się także niedobory w diecie, m.in. witamin biorących czynny udział w syntezie włokien kolagenowych.

Wskazania do resurfacingu ablacyjnym laserem CO2

Laserowy resurfacing twarzy i szyi jest zabiegiem skierowanym dla pacjentów w każdym wieku. Skutecznie radzi on sobie nie tylko ze zmarszczkami, ale także z bliznami potrądzikowymi, z którymi bardzo często borykają się osoby młode, często młodzi mężczyźni. Blizny potrądzikowe bardzo często przyczyniają się do niskiej samooceny, dlatego tak ważne jest wykonanie zabiegów przywracających utraconą pewność siebie.

Zabieg ten przynosi widoczne efekty u pacjentów bliznami pourazowymi i oparzeniowymi. Bardzo często wykorzystuje się go jako element terapii uzupełniającej, po wcześniejszym chirurgicznym wycięciu tego typu blizn. Dzięki tak złożonej terapii można uzyskać rewelacyjne efekty końcowe.

Jakie są zalety laserowego resurfacingu twarzy szyi i dekoltu?

Laserowy resurfacing twarzy, szyi i dekoltu to zabieg, który rewelacyjnie poprawia napięcie i elastyczność skóry tych okolic. Jest on wskazany osobom, które chcą laserowo usunąć zmarszczki, bruzdy oraz blizny. Gwarantuje on uzyskanie  młodszego i zdrowszego wyglądu skóry. Zabieg ten cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na fakt, że w porównaniu do popularnych zabiegów z użyciem botoxu lub innych wypełniaczy podawanych poprzez iniekcje, powoduje mniejszy dyskomfort. Laserowy resurfacing twarzy i szyi pobudza procesy odnowy tkanek skóry bez konieczności podawania sztucznych w/w preparatów.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg laserowego usuwania zmarszczek?

Ten innowacyjny zabieg jest wskazany wszystkim pacjentom posiadającym skórę, która uległa naturalnemu procesowi starzenia, w wyniku działania promieniowania ultrafioletowego lub grawitacji. Laserowy resurfacing twarzy skutecznie poradzi sobie z bliznami chirurgicznymi, potrądzikowymi i pourazowym. Bardzo często wykorzystuje się go do walki z nieregularną strukturą skóry, bruzdami, przebarwieniami, a także brakiem elastyczności.

Jak działa laser frakcyjny?

Wśród laserów stosowanych do resurfacingu możemy wyróżnić:

  • lasery ablacyjne (np. lasery CO2, lasery erbowo-yagowe)
  • lasery nieablacyjne (np. 1540nm, erbowo-szklane)

Lasery ablacyjne powodują ablację, czyli odparowanie tkanek w wyniku oddziaływania wiązki laser (wypalają niewielkie dziurki w skórze). Najpopularniejszym przykładem takiego lasera są lasery frakcyjne CO2. Lasery nieablacyjne nie uszkadzają wierzchniej warstwy skóry, powodują silne podgrzanie skóry.

 

Co należy zrobić przed zabiegiem i jak wygląda jego przebieg?

Przed zakwalifikowaniem pacjenta do laserowego resurfacingu twarzy konieczna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Podczas takiej wizyty przeprowadza jest dokładna ocena miejsca, w którym ma być przeprowadzony zabieg. Dokonuje się oceny jego zakresu oraz określa czas jego trwania. Podczas konsultacji rozwiewane są wszystkie wątpliwości pacjenta i wyznaczony termin laserowego resurfacingu twarzy. Na około 5 do 7 dni przed zabiegiem nie należy wykonywać żadnych zabiegów złuszczających naskórek tj. peeling chemiczny lub mikrodermabrazja. Konieczne jest również odstawienie kremów z retinoidami lub kwasami owocowymi z odpowiednio dużym wyprzedzeniem. W dniu, w którym ma być przeprowadzony zabieg, skóra nie powinna posiadać aktywnych infekcji, choć zabieg wykonywany jest również w leczeniu trądziku

Znieczulenie przy laserze frakcyjnym

Jeżeli zabieg laserowego resurfacingu twarzy, szyi oraz dekoltu jest przeprowadzany jedynie w płytkich w warstwach skóry, możliwe jest odstąpienie od stosowania środków znieczulających. jeżeli po konsultacji okazuje się, że pacjent jest wrażliwy na ból, można zastosować preparaty znieczulające o miejscowym działaniu. W celu zmniejszania dyskomfortu wykorzystuje się również zimne nawiewy lub okłady chłodzące na powierzchnię skóry poddanej zabiegowi.

 

Ile trwa zabieg laserem frakcyjnym?

Czas zabiegu jest uzależniony od obszaru, na jakim jest wykonywany, jednak zazwyczaj trwa mniej więcej 30-90 minut. W celu uzyskania jak najlepszych efektów konieczne może być wykonanie serii zabiegów w odstępach od 4 do 6 tygodni. Bardzo często laserowy resurfacing twarzy jest powtarzany około 4 to 6 razy u pacjentów posiadających głębokie zmarszczki bruzdy oraz blizny potrądzikowe.

 

Rekonwalescencja i efekty

Po wykonanym zabiegu skóra goi się i łuszczy przez około tydzień. Na ostateczne efekty należy jednak poczekać od 6 do 8 tygodni. W tym czasie ważne jest, aby odpowiednio dbać o skórę i nie narażać jej na działanie promieniowania ultrafioletowego. W związku z tym konieczne jest stosowanie kremów z filtrem. Bezpośrednio po laserowym resurfacingu twarzy może pojawić się obrzęk w miejscach przeprowadzonego zabiegu. Jest to naturalna reakcja organizmu na powstałe uszkodzenia, dlatego specjalista może przepisać maści do stosowania w okolicach oczu, które pomogą zmniejszyć obrzęk.

Po upływie 2-3 dni skóra może być wysuszona,w związku z tym warto stosować środki nawilżające i natłuszczające o prostym składzie. W ciągu 24 godzin od wykonania laserowego resurfacingu twarzy wskazane jest stosowanie tłustych maści zaleconych przez lekarza. Dzięki temu można uniknąć powstania strupów w obszarze wykonywanego zabiegu.

Laserowy resurfacing twarzy i szyi - Podsumowanie

Laserowy resurfacing twarzy i szyi Wrocław
Cena700 zł
Czas zabiegu60 minut
Znieczulenieznieczulenie miejscowe kremem znieczulającym
Zdolność do pracyTak
Sugerowana seria3 zabiegi
Czas utrzymywania się efektów18-24 miesięcy
Umów wizytę
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek – Piątek 9:00 – 20:00

Sobota – Niedziela 10:00-21:00

Wolisz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?